Tak żenującej atrapy wydechu jeszcze nie widziałeś! Najnowsze Audi S6 z silnikiem Diesla rozczarowuje

Tak żenującej atrapy wydechu jeszcze nie widziałeś! Najnowsze Audi S6 z silnikiem Diesla rozczarowuje

Podaj dalej

Cechą najnowszego Audi S6, która przyciąga największą uwagę, jest fakt, że nie można zamówić sportowego kombi z silnikiem innym, niż Diesel. Wokół rodzinnego samochodu czai się jeszcze jeden interesujący fakt, na który należy zwrócić uwagę. Chodzi o fałszywą atrapę końcówek wydechu. 

Diesel zamiast benzynowego V8

audi-s6-diesel-atrapa-wydechu

Audi wprowadziło trend fałszywych końcówek wydechów na zupełnie nowy poziom. Inżynierowie z Ingolstadt postanowili sprawić, aby samochód wyglądał tak, jakby miał zestaw czterech dużych, okrągłych tylnych rur. Iluzja przestaje być jednak tajemnicą w chwili, gdy przyjrzysz się im bliżej. 

Choć chromowane koncówki wiechu wyglądają całkiem przekonująco, są kompletnie fałszywe. Prawdziwe rury wydechowe, w liczbie dwóch, zamontowano za zderzakiem i są całkowicie niewidoczne. Audi podobno zdecydowało się na taki ruch, aby dopasować wizualnie samochód z silnikiem Diesla do modeli, które niegdyś były napędzane jednostkami V10 czy V8. 

Nie tędy droga…

audi-s6-diesel-atrapa-wydechu-3

Nowe Audi S6 jest w Europie oferowane wyłącznie z 3-litrowym silnikiem Diesla. Jednostka V6 TDI generuje 349 KM i dysponuje momentem obrotowym w wysokości 700 Nm. Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pomocą 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 5,1 sekundy, natomiast prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. 

Jak już zapewne się domyślacie, Diesel nie jest najbardziej ekscytującym zespołem napędowym. Zapewnia jednak całkiem dużą wydajność bez zbędnego wysiłku. Audi dołożyło wszelkich starań, aby zamaskować ścieżkę dźwiękową płynącą z silnika wysokoprężnego w kabinie. Siedząc w środku, można pomyśleć, że pod maską faktycznie pracuje benzynowe V8. Gdy tylko jednak odchylicie nieco szybę, dźwięk przywróci was do rzeczywistości. 

audi-s6-diesel-atrapa-wydechu

Werdykt

To model, który jest najbardziej sportową wersją przed kultowym RS6. Wydaje się jednak, że nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Prowadzenie pojazdu, choć budzi zaufanie, nie jest tak wciągające, a całe wrażenia z jazdy nie różnią się aż tak bardzo od zwykłego i tańszego A6 50 TDI.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News