Tak skręconego licznika jeszcze nie widzieliśmy! Jakim cudem ta Alfa przejechała tyle kilometrów?! [RAPORT]

Alfa Romeo nie słynie szczególnie z niezawodności… Owszem, właściciele włoskich samochodów będą mówić, że jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. I faktycznie – coś w tym jest. O Alfy trzeba po prostu dbać, a wtedy będą wdzięcznymi towarzyszami podróży. Ale ten przebieg to chyba jakiś rekord świata. 

Tak skręconego licznika jeszcze nie widzieliśmy! Jakim cudem ta Alfa przejechała tyle kilometrów?! [RAPORT]
Podaj dalej

Alfa Romeo z rekordowym przebiegiem

alfa-romeo-przebieg

Choć piękna i dająca ogromną frajdę z jazdy, Alfa Romeo nie jest synonimem niezawodności. Każdy, kto kiedykolwiek miał samochód włoskiego producenta na pewno zetknął się z mniejszymi lub większymi przygodami. Żarty o mechanikach i lawetach nie wzięły się przecież znikąd. 

Ale ta konkretna Alfa Romeo ma rekordowo duży przebieg. Jak informuje portal bez-wypadkowe.net, ten samochód w Niemczech dwa lata temu miał przejechane… 613 000 km. Od tego czasu obecny właściciel pewnie jeszcze trochę dołożył, więc samochód może mieć na liczniku tak naprawdę nawet 650 000 km! 

W opisie aukcji czytamy: – Alfa Romeo 159 1.9jtdm full opcja skóra warta uwagi! Sprzedam swój prywatny samochód osobiście sprowadzony z Niemiec półtorej roku temu, Samochód pod względem technicznym w bardzo dobrym stanie po profesjonalnym chip na 175koni i 380 Nm frajda z jazdy!

Diesel 1.9 JTDm był akurat całkiem niezawodny

Frajda z jazdy jest na pewno, do czasu aż samochód nie wyzionie ducha. Ile tam musiało już być zmienianych silników? Tego nie wie nikt, choć akurat jednostka Diesla 1.9 JTDm była jedną z najbardziej niezawodnych, jaką Fiat montował do swoich samochodów. 

Tak czy owak – trzeba uważać, co się kupuje, bo samochód obecnie ma przebieg 249 tysięcy kilometrów. Tak skręconego licznika jeszcze nigdy chyba nie widzieliśmy. Masakra! 

Przeczytaj również