Tak wygląda kombi marzeń? Szwajcarski tuner zbudował poważnego rywala dla BMW Alpiny B3 Touring

Tak wygląda kombi marzeń? Szwajcarski tuner zbudował poważnego rywala dla BMW Alpiny B3 Touring

Podaj dalej

Nie ma chyba człowieka interesującego się motoryzacją, który nie kocha tego, co tworzy Alpina. Czy ci szwajcarscy tunerzy mogą rzucić im rękawice ze swoją wizją kombi marzeń? 

kombi marzeń BMW

Skoro BMW nie chce dać nam prawdziwego M3 w kombi, tunerzy wzięli sprawy w swoje ręce. Nowa Alpina B3 Touring ma oczywiście szczególne miejsce w naszych sercach ze swoimi 455 KM mocy. 

Jednakże, dla tych, którzy chcieliby posiadać szybkie bawarskie kombi pojawiła się teraz nowa opcja. Wszystko za sprawą szwajcarskiej firmy tuningowej Dahler.

To co widzimy na zdjęciach rozpoczęło swoje życie jako 369-konne BMW z napędem na cztery koła M340i xDrive Touring. Innymi słowy, to najmocniejsza i najlepsza wersja Serii 3. 

kombi marzeń BMW

Szwajcarski tuner Dahler postanowił, że to jednak nieco za mało. Dlatego zaoferował swoim klientom dwa etapy podniesienia mocy. Poziom 1 zwiększa moc do 429 KM. Jest jednak jeszcze poziom numer 2, który wyciśnie z 3-litrowej jednostki aż 468 KM. To o 12 KM więcej, niż w swoim kombi oferuje Alpina. 

To jeszcze nie wszystko. Mamy też fantastyczny wydech ze stali nierdzewnej z czterema wyjściami. Są także ręcznie regulowane sprężyny zaworów i obniżające sprężyny. Dodatkowo, na płetwie rekina znalazła się malutka szwajcarska flaga. 

kombi marzeń BMW

Nie jest jednak idealnie – kiepskie wrażenie sprawia zaciemniona osłona chłodnicy, natomiast cały przód wygląda poza tym nieźle. 20-calowe koła są jednak dalekie od ideału, jeśli spojrzymy na to, co oferuje Alpina.

kombi marzeń BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News