ORLEN Stay&Play: Każdy z nas może zmierzyć się z Robertem Kubicą! Zapowiedź nowych wirtualnych rozgrywek

ORLEN Stay&Play: Każdy z nas może zmierzyć się z Robertem Kubicą! Zapowiedź nowych wirtualnych rozgrywek

Podaj dalej

Tory wyścigowe świecą pustkami, podobnie jak stadiony piłkarskie, czy korty tenisowe. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej na wirtualnych serwerach, które pękają w szwach od zawodników chcących utrzymać wysoką formę. W minioną sobotę mogliśmy emocjonować się 1. etapem ORLEN e-Tour de Pologne, a dziś zapowiadamy kolejną wirtualną rozgrywkę, tym razem bezpośrednio związaną z motoryzacją.

Stay&Play

Przerwa w organizacji wydarzeń sportowych sprzyja inicjatywom, które angażują kibiców i pozwalają im przeżyć prawdziwe emocje dzięki wirtualnej rzeczywistości. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kilkudziesięciu członków ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN weźmie w udział w esportowej rywalizacji w ramach akcji ORLEN Stay&Play, która będzie trwała od najbliższego piątku do końca maja. Dodatkowym elementem wirtualnej rywalizacji będzie wspracie przez Fundację ORLEN, w porozumieniu ze zwycięzcami turniejów, wybranej inicjatywy charytatywno – dobroczynnej. 

W ramach projektu zawodnicy zostaną zaangażowani w wirtualną rywalizację, tocząc pojedynki w ramach dwóch gier – Asseto Corsa (wyścigi samochodowe) oraz Rocket League (piłkarskie rozgrywki samochodowe).

Anna Ziobroń PKN OrlenAnna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN: Rzeczywistość, w jakiej się obecnie znajdujemy, wymaga na nas dużego poziomu kreatywności i dostarczania fanom  sportowych emocji  kiedy nie mogą śledzić rywalizacji swoich ulubieńców na torach i stadionach. Wirtualne rozgrywki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też pomysł na zaangażowanie się w tę formę aktywizacji zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że projekt, który właśnie inaugurujemy spotka się z zainteresowaniem naszych odbiorców, tym bardziej, że część z nich będzie mogła wziąć również udział w rywalizacji.

W projekt ORLEN Stay&Play zaangażuje się łącznie kilkudziesięciu sportowców, między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Bartłomiej Marszałek, Paweł Fajdek, Sofia Ennaoui, Andrzej Wrona, Justyna Święty-Ersetic czy Maciej Giemza. Część zawodników z doświadczeniem w grach wyścigowych, weźmie udział rywalizacji Assetto Corsa. Pozostała grupa, z mniejszym doświadczeniem w esporcie i gamingu, będzie rywalizować w turnieju Rocket League. W ramach akcji ORLEN Stay&Play planowany jest także quiz esportowy, który sprawdzi wiedzę sportowców o grach i esporcie. 

Stay&Play

Cały projekt zakłada łącznie 16 transmisji live, obejmujących zarówno sesje treningowe, jak i finały poszczególnych rozgrywek. Poza zawodnikami ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN w ORLEN Stay&Play włączą się także  esportowcy pełniący rolę trenerów, mentorów i równorzędnych członków zespołów biorących udział w rozgrywkach, a także kibice.

Szczegółowe informacje na temat sportowców biorących udział w projekcie a także harmonogram rozgrywek będą komunikowane na kanałach społecznościowych ORLEN Team oraz na platformie www.stayandplay.com.pl. Transmisje live z rozgrywek będą prowadzone na Facebooku, You Tube,  platformie streamingowej Twitch oraz na kanale sportowym Wirtualnej Polski. 

Terminarz rozgrywek Stay&Play:

  • 24 maja: Turniej w grze Assetto Corsa
  • 29-31 maja: Turniej w grze Rocket League

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News