OFICJALNIE: Najnowsze BMW Serii 4 z ogromnym grillem. Niemiecka firma tłumaczy, jaki jest jego sens

OFICJALNIE: Najnowsze BMW Serii 4 z ogromnym grillem. Niemiecka firma tłumaczy, jaki jest jego sens

BMW Serii 4

Podaj dalej

Już od pewnego czasu mogliśmy oglądać rendery, zdjęcia szpiegowskie, czytaliśmy plotki… Wszystko na temat najnowszego BMW Serii 4, które jeszcze przed oficjalną prezentacją narobiło wokół siebie dużo szumu. Dziś zobaczyliśmy oficjalne zdjęcia bawarskiego producenta i zgodnie z przewidywaniami, nowa „czwórka” otrzymała potwornie wielki grill. 

BMW Serii 4

Nowa Seria 4 wyraźnie różni się od BMW Serii 3, co ma podkreślić jej sportowy i dynamiczny charakter. Samochód zadebiutuje na rynku w październiku 2020 roku. Na początku klienci otrzymają do dyspozycji aż pięć wariantów silnikowych.

Najmocniejszy z nich będzie wyposażony w 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 374 KM. W ofercie będą również 4-cylindrowe benzyniaki i jeden 4-cylindrowy silnik Diesla. W marcu 2021 r. do oferty dołączą dwa 6‑cylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne.

BMW Serii 4

Jeśli zaś chodzi o wygląd zewnętrzny, przytoczymy wam cytat z informacji prasowej nadesłanej przez BMW.

„Oryginalna stylistyka karoserii, wyraźnie odróżniająca się od nowego BMW serii 3, z klarownymi kształtami powierzchni, wyrazistymi proporcjami przodu typowymi dla coupé. Przyciągająca uwagę pionowa atrapa chłodnicy BMW utrzymana jest w tradycji legendarnych coupé tej marki i wskazuje na duże zapotrzebowanie napędu na powietrze chłodzące. Wydłużony kształt bocznych szyb, potężnie rzeźbione barki i opływowa linia dachu sygnalizujące atletyczny charakter i sportową elegancję.”

BMW Serii 4

Co więcej, nowe BMW Serii 4 otrzyma technologię mild hybrid dla 6-cylindrowego silnika benzynowego i wszystkich silników Diesla. Alternator odwracalny 48 V wspomaga silnik spalinowy dodatkową mocą do 8 kW (11 KM). Wszystkie silniki teraz z dwustopniowym turbodoładowaniem.

Po raz pierwszy w historii wszystkie modele BMW Serii 4 otrzymają także 8-stopniową skrzynię biegów Steptronic w standardzie. Opcjonalna będzie skrzynia Steptronic (także 8-biegowa) z funkcją Sprint, przeznaczoną do szybkich i dynamicznych przyspieszeń. Napęd na wszystkie koła BMW xDrive na początku sprzedaży w dwóch modelach, a od marca 2021 r. w czterech modelach.

BMW Serii 4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News