Ten „patent” na stacji paliw stosuje niemal każdy kierowca! To koszmar dla twojej benzyny lub Diesla

Ten „patent” na stacji paliw stosuje niemal każdy kierowca! To koszmar dla twojej benzyny lub Diesla

Podaj dalej

Zima to szczególny okres, podczas którego nasze samochody benzynowe i typu Diesel narażone są na ogromne ilości brudu. Część kierowców próbuje „umyć” swoje samochody za pomocą szczotek do mycia szyb. To fatalny pomysł i stanowczo odradzamy tego typu praktyk.

Masz benzynę lub Diesel? Nigdy tego nie rób!

Benzyna i Diesel drożej?

Błoto pośniegowe i ogromne ilości wody zalegające na drogach oznaczają jedno. Nasze benzyniaki i samochody typu Diesel narażone są na ogromne ilości brudu. Wizyta na myjni samochodowej to kiepski pomysł, bowiem mróz w nocy może przyczynić się do problematycznego poranka. Mycie samochodu na myjni w minusowych temperaturach to zły pomysł. Ale są jeszcze gorsze.

Kierowcy często to korzystają ze szczotek do mycia szyb w niewłaściwy sposób. Myją nimi swoje zderzaki, drzwi, czy błotniki. A tak naprawdę, nie powinniśmy myć nimi nawet swoich szyb! Dlaczego?

Roztwór znajdujący się w zbiorniku to środek do czyszczenia szkła na bazie alkoholu, prawdopodobnie rozcieńczony wodą. Po tym, jak wielu kierowców wytarło wcześniej ze swoich pojazdów robaki, błoto, benzynę i paliwo typu Diesel z pomocą tej wycieraczki… Zanurzyli ją potem w wannie, a płyn ten jest bardziej brudny niż czysty. To pewne. 

diesel

Syf, kiła i mogiła

Gdy miska z płynem się kończy, pracownik stacji benzynowej dolewa do środka więcej płynu czyszczącego. Ten mięsa się z zabrudzoną mazią nagromadzoną na dnie. Te miski w zasadzie nigdy nie są myte, więc wszelkie zanieczyszczenia, które do nich wpadają, pozostają w nich na zawsze. Mówimy tu o kawałkach żwiru, drobnych gałązkach, czy cząsteczkach metalu. Nie chcesz tym myć swojej szyby, a już na pewno nie swojego lakieru. 

Oznacza to, że mycie samochodu szczotką nasączoną brudem może spowodować wiele mikrozarysowań. Te mogą pojawić się nie tylko na lakierze, ale i na naszej szybie. Cały brud koniec końców wyschnie, zostawi smugi, więc efektu tak czy siak nie będzie. 

Zamarznięta szyba. Stosuj się do tych zasad, a już nigdy nie będziesz musiał jej skrobać! [PORADNIK]

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Jeśli musisz umyć szyby lub lusterka aby widzieć, lepszą alternatywą jest wydanie paru złotych na bezpieczny środek do czyszczenia szyb. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, weź ze sobą do samochodu ręczniki papierowe i zanurz je w wodzie z kranu. To będzie znacznie lepsze dla twojego samochodu, niż mycie go szczotką ze stacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News