Skoda zrywa z kultową tradycją! Łamane są prawa człowieka. "Musimy uciąć ten program"

Skoda zrywa z kultową tradycją! Łamane są prawa człowieka. "Musimy uciąć ten program"

Podaj dalej

Skoda po raz pierwszy od 28 lat nie będzie wspierać najważniejszej dla siebie imprezy sportowej w kalendarzu. Stały sponsor tytularny zbojkotował hokejowe mistrzostwa świata, które odbędą się w przyszłym roku w Białorusi ze względu na sytuację polityczną. 

Skoda mówi nie!

skoda-hokej

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mają rozpocząć się 21 maja i potrwają do 6 czerwca 2021 roku. Pierwotnie planowano, że mecze odbędą się w Rydze i Mińsku. Jednak dziś status tego drugiego jest kwestionowany. Co z tym wszystkim wspólnego ma jednak Skoda?

Nie od dziś wiadomo, że dla Czechów hokej na lodzie to sport narodowy. Nie dość, że są jednymi z faworytów każdego meczu, do którego przystępują, to mają jeszcze bardzo dobrze rozwiniętą ligę, a każdy Czech wymieni jednym tchem całą drużynę narodową. Skoda była widoczna na hokejowych arenach od 28 lat. Ba! Ma nawet swój zespół w Mladej Bolesław. 

Parlament Europejski jest jednak przeciwny organizacji tej imprezy na Białorusi. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie żąda od władz kraju pokojowego i konstruktywnego dialogu z opozycją. Skoda również dołącza do tego bojkotu, o czym czytamy w poniższym poście na portalu Twitter. 

Szanujemy prawa człowieka

– Jesteśmy dumni z bycia partnerem mistrzostw świata w hokej na lodzie od 28 lat. Jednak szanujemy też prawa człowieka i będziemy musieli uciąć nasz program sponsorski imprezy w 2021 roku, jeśli zostanie potwierdzone, że odbędzie się on w Białorusi. 

Dla imprezy o randze światowej z pewnością będzie to duży cios, a nawet Skoda wolałaby nie wycofywać się z tego eventu. Wszak mecze obejrzą miliony osób na całym świecie, nie tylko w Czechach, więc dla marki byłaby to idealna okazja do promocji swoich nowych samochodów. 

Jednak jeśli w grę wchodzi łamanie praw człowieka, decyzja może być tylko jedna. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News