Skoda rozszerza POLICYJNĄ flotę. Te mocne samochody trafią do wielu wydziałów!

Skoda rozszerza POLICYJNĄ flotę. Te mocne samochody trafią do wielu wydziałów!

skoda-octavia-rs-iv-12

Podaj dalej

Policja zbroi się w kolejne mocne samochody dla wydziałów drogowych w całym kraju. Skoda dostarczy najmocniejsze samochody dla brytyjskiej policji, ale też dla pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. W ich szeregi wcielone zostaną takie modele jak Skoda: Octavia RS iV, Octavia iV i Superb iV. Każdy z nich dostępny będzie w dwóch wersjach nadwozia.

Ale jak to, Skoda?

skoda-octavia-rs-policja

Skoda Octavia RS iV sprzedawana jest jako „idealna dla każdej jednostki policji szybkiego reagowania”. Pod jej maską spoczywa 1,4-litrowy silnik benzynowy TSI, który otrzymuje dodatkową pomoc od silnika elektrycznego.

Hybrydowy układ napędowy typu plug-in generuje łączną moc 245 KM i moment obrotowy 400 Nm. Dzięki temu samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,3 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 225 km/h, a akumulator litowo-jonowy o mocy 13 kWh zapewnia zasięg tylko elektryczny do 63 kilometrów. 

skoda-octavia-rs-straz-pozarna

Standardowe wyposażenie obejmuje m. in. Adaptacyjne, w pełni diodowe reflektory Matrix, 19-calowe felgi aluminiowe, 10-calowy ekran dotykowy, czy 10,25-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. 

Superb i Octavia – najmocniejsze wersje

Znajdująca się w piramidzie żywieniowej tuż pod modelem RS, Octavia iV, dołączy do floty służb ratowniczych. Hybrydowy układ napędowy plug-in składa się z tego samego silnika 1,4 TSI i akumulatora 13 kWh o łącznej mocy 204 KM i 350 Nm momentu. Zasięg przy zerowej emisji wynosi 69 kilometrów. 

SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? ALE NIE JEST JESZCZE ZA PÓŹNO!

skoda-octavia-rs-ambulans

Ten sam silnik napędza Superba iV, jednak tutaj dostrojony jest on na 218 KM i 400 Nm. Ta Skoda uzupełnia gamę pojazdów dla służb Wielkiej Brytanii. Wszystkie pojazdy otrzymają oczywiście dostosowaną do potrzeb usługę adaptacyjną w nagłych wypadkach, w tym oświetlenie 360 stopni i pełną integrację systemu komunikacji z systemem multimediów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News