Skoda pokazała wnętrze nowej Fabii. Jak to mówią: "jest naprawdę tłusto"! [ZDJĘCIA]

Skoda pokazała wnętrze nowej Fabii. Jak to mówią: "jest naprawdę tłusto"! [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Po przedstawieniu szczegółów technicznych Skoda odsłania szkic wnętrza najnowszej Fabii. Komunikacja wokół czwartej generacji miejskiego samochodu przybiera więc na sile, a my czekamy na oficjalną prezentację. Wnętrze pokazane przez czeską firmę robi jednak ogromne wrażenie. 

W jakie gry zagrasz za darmo w maju? PlayStation Plus na maj 2021

Nowa Skoda Fabia – WOW!

skoda-fabia-2021-covered-drive-6

Nowa Skoda Fabia jest bardzo ważnym modelem dla czeskiej firmy i całej grupy Volkswagena. To jedyny samochód, który otrzymał całkiem nową generację . Volkswagen Polo i Seat Ibiza otrzymały tylko facelifting. 

Taka decyzja pozwala Fabii być nowością i otrzymywać wszystkie najnowsze technologie. Mówimy tu zwłaszcza o zakresie wspomagania jazdy, rozpoznawania znaków drogowych, czy aktywnym tempomacie i utrzymywaniu pasa ruchu. 

skoda-fabia-2021-covered-drive

Czekając na prezentację, która powinna odbyć się w ciągu kilku najbliższych dni, Skoda daje nam pierwszy smak wnętrza. Przechodzi ono poważny lifting w porównaniu z poprzedniczką. Mamy ekran dotykowy umieszczony nad deską rozdzielczą i ogólnie bardziej dynamiczny projekt. 

Prezentacja już wkrótce

Nowa kierownica została zapożyczona z Octavii, pojawiły się także cyfrowe instrumenty. Nowa Skoda Fabia będzie oparta na nowej platformie MQB-A0 Volkswagena Polo lub Skody Scali. W rezultacie samochód urósł o 11 cm i będzie mierzyć 4,11 metra długości. 

skoda-fabia-wnetrze

Fabia będzie też o 5 cm szersza i kilka mm niższa. Jeśli Skoda Fabia rośnie, to oczywiście największe korzyści będą we wnętrzu. Bagażnik jest ogromny i osiąga 380 litrów (o 50 litrów więcej). To jak na miejski samochód naprawdę pokaźny wynik. Nie możemy już doczekać się prezentacji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News