Skoda Octavia otrzyma silnik z Audi RS3! Czeski pocisk będzie miał 400 KM, a to nie wszystko ...

Skoda Octavia otrzyma silnik z Audi RS3! Czeski pocisk będzie miał 400 KM, a to nie wszystko ...

Podaj dalej

Skoda nie przestaje zaskakiwać! Nowa Octavia RS sprzedaje się tak dobrze, że czeski producent w porozumieniu z Audi postanowił dołożyć dodatkowy silnik do gamy „RS”. Będzie to 400-konna jednostka znana z RS3, a także system Quattro i wiele, wiele więcej. Totalny obłęd! 

Ta Skoda to jakiś obłęd!

Skoda Octavia RS diesel benzyna

Octavia RS już od pierwszej generacji cieszyła się sporą popularnością – duży bagażnik, moc i ciekawe prowadzenie. Skoda naprawdę wiedziała co robi wypuszczając ten model na rynek. Obecna generacja sprzedaje się jednak tak dobrze, że Czesi postanowili pójść o krok dalej. 

Tym razem jednak nie chodzi tylko o czystą moc. Skoda Octavia RS otrzyma szalony napęd quattro z nowoczesnym oprogramowaniem. Oznacza to, że samochód będzie w stanie przekazać 100% mocy na tylną oś! Jeszcze nigdy nie było tak agresywnie.

Pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra wytwarza okrągłe 400 KM, a sam silnik jest lżejszy o 26 kilogramów od swojego poprzednika montowanego w Audi RS3. 

Skoda-OCTAVIA_RS_iV_10

Osiągi z kosmosu

Masa ta jest naprawdę znacząca, bowiem dzięki temu nowa Skoda Octavia RS będzie prowadzić się jeszcze lepiej od poprzedniczki. Wyobraźcie sobie tylko to połączenie z napędem quattro… 

Maksymalna prędkość będzie wynosić oszałamiające 290 km/h, co jest prędkością zarezerwowaną do tej pory tylko dla samochodów z kategorii premium. Sprint od 0 do 100 km/h zajmie nowej Octavii 4,2 sekundy, czyli tylko o 0,1 sekundy wolniej od RS3. 

Są też świetne wieści dla fanów manualnej skrzyni biegów – tak, tak! Samochód będzie dostępny z tradycyjnym lewarkiem, albo 7-biegowym DSG połączonym z systemem kontroli startu. Samochód ma spalać około 8 l/100 km, co przy tym wszystkim jest naprawdę rozsądną wartością. Ceny rozpoczynają się od 240 000 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News