Zupełnie nowe Google Maps! Kierowcy czekali na to od bardzo dawna. Ta aktualizacja zmienia wszystko

Zupełnie nowe Google Maps! Kierowcy czekali na to od bardzo dawna. Ta aktualizacja zmienia wszystko

Podaj dalej

Google wprowadza zupełnie nowy tryb „Asystenta Google” do swojej aplikacji Google Maps. Po raz pierwszy na telefonach pojawiła się ona już w grudniu zeszłego roku, ale ograniczona była wyłącznie do Stanów Zjednoczonych. 

Zupełnie nowe Google Maps

google maps telefon

Choć firma nie podaje, kiedy inni kierowcy będą mogli wypróbować nowy tryb jazdy w Google Maps, wygląda na to, że pojawił się on już w Niemczech. To tylko potwierdza słowa ogłoszenia z postu na blogu Google z początku kwietnia. 

Funkcja ta ma pojawić się dla wszystkich i przeznaczona jest tylko dla użytkowników Androida. Tryb samochodowy Google Maps to jedna bardzo duża funkcja, która może zastąpić całkowicie Android Auto dla telefonów. 

Dlatego Google Maps zmienia całą aplikację, dając kierowcom zupełnie nowe doświadczenia za kierownicą. Interfejs użytkownika będzie zoptymalizowany w taki sposób, aby kierowcy mogli korzystać z niego w łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób. 

Jednym kliknięciem

google-maps-aktualizacja

Podobnie jak Android Auto, tryb jazdy w aplikacji zapewnia dostęp jednym kliknięciem do takich funkcji jak połączenia i wiadomości. Asystent Google umożliwia też łatwe uruchomienie aplikacji multimedialnych, takich jak YouTube Music, Spotify i Google Podcasts. 

Asystent Google to kluczowa funkcja trybu samochodowego, ponieważ odgrywa tę samą ważną rolę, co w pełnej wersji Android Auto. Dzięki temu przeczyta wiadomości, wyśle odpowiedź, steruje odtwarzaczem muzyki, a nawet ustawi nawigację na określone miejsce docelowe. 

Nowy tryb jazdy w aplikacji dostępny jest dla urządzeń z co najmniej Androidem 9 i posiadających więcej niż 4 GB pamięci RAM. Niestety, nadal nie wiemy, kiedy Google planuje udostępnić tryb samochodowy większej liczbie użytkowników. Jednakże, skoro wchodzi już do Niemiec, możemy spodziewać się go również u nas w kolejnych tygodniach/miesiącach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News