Rajd Śląska: 0,4 sekundy różnicy po 70 kilometrach rywalizacji. ORLEN Team blisko podium [WYNIKI]

Po siedmiu odcinkach specjalnych, rozegranych w bardzo mieszanych warunkach atmosferycznych, pierwszy etap Rajdu Śląska na fotelu lidera kończą Tom Kristensson i Andreas Johansson.

Rajd Śląska: 0,4 sekundy różnicy po 70 kilometrach rywalizacji. ORLEN Team blisko podium [WYNIKI]
Podaj dalej

Rajd Śląska: Rywalizacja o ułamki sekund 

Po widowiskowym OS 7 Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich rozgrywanym wokół Stadionu Śląskiego z przewaga zaledwie 0,4 sekundy na mecie pierwszego dnia zameldowała się załoga Kristensson/Johansson. Tuż za nimi uplasowali się Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. 

Rywalizacja o podium będzie jednak bardzo zacięta. Po pierwszym etapie najniższy stopień podium zajmują bracia Szejowie w Hyundaiu i20 R5. Tuż za nimi podróżuje jednak załoga Orlen Team w składzie Kacper Wróblewski/Jakub Wróbel. 

O sporym pechu może mówić załoga Zbigniew Gabryś/Daniel Dymurski, która jeszcze rano mogła cieszyć się z pozycji lidera. Ostatecznie pierwszy etap tej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski załoga Skody Fabia Rally2 Evo zakończyła dopiero na 5. miejscu. Za nimi uplasowali się Dariusz Poloński/Łukasz Sitek oraz Łukasz Byśkiniewicz/Daniel Siatkowski. 

Dzieje się w czołowej dziesiątce

W klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś równych sobie nie mają Jacek Sobczak i Michał Marczewski. Należy jednak wspomnieć, że załoga ta dysponuje Porsche 911 GT3 i obecnie zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Czołową dziesiątkę uzupełniają Kamil Bolek/Łukasz Jastrzębski oraz Piotr Parys i Andrzej Górski. Dwie zamykające czołową dziesiątkę załogi znajdują się rownież na czele – odpowiednio w klasie 3 (Bolek/Jastrzębski) i klasie NAT2 (Parys/Górski). 

Przeczytaj również