Prosty trik na rozmrażanie szyb w kilka sekund - nie wydasz ani złotówki. Każdy ma to w swoim samochodzie [PORADNIK]

Prosty trik na rozmrażanie szyb w kilka sekund - nie wydasz ani złotówki. Każdy ma to w swoim samochodzie [PORADNIK]

rozmrazanie-szyb-trik

Podaj dalej

Nadejście grudnia wiąże się z nieuniknionym – rozmrażanie szyb to coś, z czym musi poradzić sobie każdy kierowca. Skrobaczki, płyny do rozmrażania, nagrzewnica silnika… Sposobów jest setki, ale żaden z nich nie zadziała tak dobrze, jak ten. Ludzie dopiero uczą się prostego sposoby na rozmrażanie, którego na TikToku uczą nastoletni kierowcy. Mimo doświadczenia, nawet starsi z nich nie znali tego sposobu. 

Rozmrażanie szyb nigdy nie było takie proste – każdy z nas ma to w swoim samochodzie

Ten banalny trik pomoże kierowcom zaoszczędzić o poranku mnóstwo czasu i nerwów. Rozmrażanie szyb jeszcze nigdy nie było tak proste. 

zamarznięta-szyba-poradnik
fot. Skoda

Wraz z nadejściem grudnia spadające temperatury zmuszają kierowców do wcześniejszego wychodzenia z domów. Wszystko po to, aby rozmrozić przednie szyby. To oczywiste, że bez tego nie pojedziemy. A warstwa lodu na przedniej szybie potrafi czasem doprowadzić człowieka do szału. 

Wczesne wstawanie w chłodne i ciemne poranki samo w sobie jest niełatwym zadaniem. Dodatkowa praca polegająca na rozmrożeniu szyb może dla wielu wydawać się prawdziwym koszmarem w zimowe poranki. 

Wystarczy jedna rzecz

Na szczęście pewna kobieta wrzuciła na TikToka film z zaskakująco prostym i zupełnie darmowym trikiem. Ułatwia on proces rozmrażania szyb – i to dość znacząco. 

rozmrazanie-szyb-trik
fot. freepik

Kobieta podpisała swój filmik na TikToku: – Nastoletni kierowcy muszą to wiedzieć! Zamarznięte szyby przednie będą wkrótce problemem z całym mrozem i śniegiem. Robię ten film co roku. Jeśli masz oszronioną przednią szybę, pamiętaj o opuszczeniu osłon przeciwsłonecznych. Pozwalają zatrzymać przepływ powietrza i powodują, że przednia szyba rozmrozi się dużo szybciej. 

– Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć warstwę lodu na swoim samochodzie lub gdy jest oszroniony, opuść osłonę przeciwsłoneczną. W przeciwnym razie powietrze będzie unosiło się nad nią. Jeśli tak zrobisz, tworzy się blok, dzięki któremu szyba rozmraża się szybciej. 

Mam 40 lat i nie znałem tego triku!

Film na TikToku obejrzało już prawie 3 miliony ludzi. Widzowie byli pod wrażeniem i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. Wielu z nich przyznało, że sztuczka jest pomocna nie tylko dla nastolatków. – To całkiem sprytne – napisała jedna osoba. – Dla młodych? Mam 40 lat i nie wiedziałem o tym! – pisała kolejna. 

 

@saraedeutsch Teen drivers need to know this! Frozen windshield are about to be a thing with all the cold and snow #winter #buffalosnowstorm #winterweather #snow #teendriver ♬ original sound – Sara Deutsch

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News