Prezenter Top Geara roztrzaskał kultowe Lamborghini Diablo warte ponad 1 milion zł podczas zdjęć do nowego odcinka

Prezenter Top Geara roztrzaskał kultowe Lamborghini Diablo warte ponad 1 milion zł podczas zdjęć do nowego odcinka

Podaj dalej

Prezenter Top Geara Paddy McGuinness z pewnością nie wyspał się minionej nocy. Podczas kręcenia zdjęć do nowego odcinka dla BBC, źle ocenił zakręt i stracił kontrolę nad kultowym Lamborghini Diablo wartym 1 milion złotych. Trio popularnego serialu testowało w tym czasie w północnej Anglii wspomniane Lambo, a także Ferrari F40 i Jaguara XJ220. 

Jednakże, nie wszystko poszło z planem. Paddy potrzebował asysty medycznej, która była na miejscu. Udzielili mu pomocy podczas testowania Lamborghini Diablo, gdy ten stracił nad nim kontrolę.

Rzecznik BBC powiedział: – Podczas kręcenia materiału dla Top Gear w North Yorkshire prezenter Paddy McGuinness wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Zatrzymał się jednak niemal natychmiast. Został zabrany do naszej jednostki produkcyjnej na badania lekarskie i nic mu się nie stało. Żadne inne pojazdy nie były zaangażowane, a policja szybko przybyła na miejsce aby udzielić dodatkowego wsparcia. 

– Bezpieczeństwo w Top Gear jest zawsze priorytetem zespołu produkcyjnego, a prędkość pojazdu w tym czasie wynosiła około 100 km/h.

Top Gear Lamborghini Diablo

Rzecznik policji w North Yorkshire dodał: – Policja przybyła na miejsce wypadku Lamborghini Diablo. Samochód wyjechał w pole po tym, jak kierowca stracił nad nim kontrolę na drodze B6255 około godziny 15:00. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pozostała dwójka prezenterów, Freddie Flintoff i Chris Harris, nie byli zamieszani w ten incydent. Okazuje się, że Paddy sam testował ten odcinek drogi, kiedy sprawy wymknęły się spod kontroli. 

Top Gear Lamborghini Diablo

Po katastrofie super samochód został zasłonięty, aby ukryć go przed fotografami. Na jednym ze zdjęć widzimy jednak rozległe uszkodzenia Lamborghini – począwszy od tylnego zderzaka, aż przez cały prawy bok. 

Na szczęście nikt nie został ranny, a Paddy jest cały i zdrowy, jest tylko trochę wstrząśnięty. Cóż, wcale się nie dziwimy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News