Praktycznie nowy Mercedes Klasy S w cenie Skody Octavii. Ma 7 tys. km przebiegu i idealny stan [ZDJĘCIA]

Praktycznie nowy Mercedes Klasy S za cenę Skody Octavii? W internecie pojawiła się taka bezprecedensowa oferta. Do zgarnięcia jest luksusowy sedan z nieskazitelnym stanie. Jedyny dotychczasowy właściciel praktycznie nie używał swojego samochodu…

mercedes-s-klasa-w-cenie-skody
Podaj dalej

Mercedes Klasy S w cenie Skody

mercedes-s-klasa-w-cenie-skody
fot. mobile.de

Ten Mercedes Klasy S trafił do swojego pierwszego i wciąż jedynego właściciela w 2004 roku jako nowy za 400 000 zł. Dziś jest dostępny na sprzedaż za jedyne 143 000 zł. A jaka jest jeszcze różnica (oprócz ceny) między tym co było, a tym co jest? Najechane 7188 kilometrów na liczniku. I to wszystko. Patrząc na zdjęcia tego samochodu, gdyby miał na liczniku 188 kilometrów, też bylibyśmy skłonni w to uwierzyć. 

Dlaczego zatem ktoś kupuje za setki tysięcy złotych luksusowego niemieckiego sedana, a potem nie jeździ nim przez lata? To z pewnością pytanie, na które ciężko będzie znaleźć odpowiedź, ale dokładnie tak tutaj się stało. 

mercedes-s-klasa-w-cenie-skody
fot. mobile.de

Podobne maszyny często pochodzą od kolekcjonerów z Japonii czy USA, co nieco obniża ich wartość dla Europejczyków. Ale to europejska wersja, która w dodatku miała tylko jednego właściciela. 

Pod maską nieskomplikowany Diesel

mercedes-s-klasa-w-cenie-skody
fot. mobile.de

Sprzedawca nie chce zdradzać, co doprowadziło do tego, że auto jeździło tylko około 400 kilometrów rocznie. Czasami są to samochody ludzi, którzy mają w garażu ich dziesiątki. Czasami mogą to być auta w spadku, gdzie ktoś przez lata nie wiedział co z nim zrobić… Dziś za podobnego Mercedesa Klasy S z salonu musielibyśmy zapłacić ponad 0,5 miliona złotych. 

Jak można się domyślać po pierwotnej cenie sprzedaży, Mercedes nie jest w wersji hiperwydajnej. Ale ma za to pod maską 3-litrowego Diesla S 320 CDI o mocy 204 KM. Reszta specyfikacji odpowiada wybranemu silnikowi. Ten samochód nie ma dużo wyposażenia, ale ogolona Klasa S nie istnieje, więc znajdziemy w nim sporo dodatków. Są zatem ksenony, skóra, drewno, nawigacja, podgrzewane fotele, czy szyberdach.

mercedes-s-klasa-w-cenie-skody
fot. mobile.de

Ale nie o to tutaj chodzi – tu największą zaletą jest stan tego samochodu, który można określić niemal jako muzealny. Z silnika czy z podwozia mógłbyś zjeść śniadanie. I choć nie jest to ani dwunastocylindrowa wersja, ani AMG, to w cenie nowej Skody Octavii, jest to niewątpliwie świetna oferta. Przy praktycznie zerowym przebiegu i nieskomplikowanej konstrukcji S 320 CDI można spodziewać się, że ten samochód nie przysporzy wielu problemów przyszłemu właścicielowi. 

Mercedes-Benz S 320 CDI – link do aukcji na mobile.de

mercedes-s-klasa-w-cenie-skody
fot. mobile.de

Przeczytaj również