Policja zniszczyła warte prawie 1 mln złotych Ferrari 458 Spider. Czy dało się tego uniknąć?

Policja zniszczyła warte prawie 1 mln złotych Ferrari 458 Spider. Czy dało się tego uniknąć?

Podaj dalej

Rozbite na drogach drogie i luksusowe supersamochody zawsze przyciągają uwagę, ale co jeśli auto zostanie zniszczone przez… policję? Dokładnie taka sytuacja przydarzyła się w Wielkiej Brytanii. Tamtejsza policja zniszczyła warte ponad 1 milion złotych Ferrari 458 Spider. Jak do tego doszło?

Właścicielem tego samochodu był 31-letni Zahid Khan. Policja skonfiskowała jego samochód kilka miesięcy po tym, jak milioner zakupił swoje Ferrari. 

Ferrari-458-Spider

Powiedział, że policja zatrzymała go, gdyż podejrzewała, że został skradziony. Dodał jednak, że samochód kupił legalnie na aukcji przez pośrednika. Miał też spędzić dużo czasu i pieniędzy przy pracach nad pięknym Ferrari. 

Policja z West Midlands stwierdziła następnie, że zniszczyła samochód, bowiem nie miał ważnego ubezpieczenia. Również, był pojazdem kategorii B. Co to dokładnie oznacza? Są one klasyfikowane jako niedopieszczone do ruchu drogowego. Oznacza to, że samochód nie może trafić na aukcję, tylko musi zostać zniszczony. 

Były właściciel samochodu uzyskał dramatyczne nagranie przedstawiające proces niszczenia Ferrari przez policję. Opublikował film na swoim Facebooku, komentując:

„To moje Ferrari, które policja bezprawnie zniszczyła! Film pokazali dopiero po roku… Ciężko harowałem, żeby kupić ten samochód i był on bardzo sentymentalny dla mnie i mojej rodziny. Te pieniądze można było spożytkować szczytny cel. Nawet zepsute Ferrari ma większą wartość niż cały samochód!”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News