Policja najlepiej ocenianą instytucją w Polsce według najnowszego raportu CBOS

Policja najlepiej ocenianą instytucją w Polsce według najnowszego raportu CBOS

Policja najlepiej ocenianą instytucją w Polsce według najnowszego raportu CBOS

Podaj dalej

Według raportu przygotowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej policja po raz czwarty z rzędu została najwyżej ocenianą instytucją publiczną w naszym kraju. Jej działania pozytywnie ocenia aż 80% ankietowanych. 

Działania policji jako dobre oceniło 80% ankietowanych, co jest wynikiem aż o 5% lepszym w stosunku do dwóch ostatnich edycji. To jednocześnie najlepszy wynik w całej historii badań. 

– Tak wysoka ocena działalności policji jest najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby – czytamy na portalu policja.pl. – Warto dodać, że badania przeprowadzono jeszcze przed działaniami związanymi z ograniczeniem pandemii wirusa – otrzymaliśmy więc ogromny kredyt zaufania od Polaków, za co dziękujemy, ale traktujemy również jako jeszcze większą mobilizację i zobowiązanie wobec obecnej sytuacji. 

Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) w badaniu cyklicznym wykonywanym dwukrotnie w ciągu każdego roku, w marcu i wrześniu, monitoruje opinie Polaków. Ankiety dotyczą m. in. działalności prezydenta, parlamentu oraz wybranych instytucji publicznych. 

Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że ośmiu na dziesięciu ankietowanych dobrze ocenia jej działalność, co jest najlepszym wynikiem w całej historii badania realizowanego od września 1990 roku. 

Wykres nr 1 – Jak by Pan/i ocenił/a działalność Policji? (%)

Wykres nr 2 – Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji? (% dobrych ocen od marca 2013 r. do marca 2020 r.)

Wykres nr 3 – Jak Pan(i) ocenił(a) działalność …? (% dobrych ocen w marcu 2020 r.)

Wykres nr 4 – Jak by Pan(i) ocenił(a) działalność Policji, sądów i prokuratury? (% dobrych ocen od marca 2013 r. do marca 2020 r.)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News