Policja kupi 250 nowych radiowozów Tesli... Jest tylko jeden problem - gdzie leży prawda?

Policja kupi 250 nowych radiowozów Tesli... Jest tylko jeden problem - gdzie leży prawda?

Tesla Model 3 Long Range

Podaj dalej

Samochody elektryczne coraz bardziej wchodzą do naszego codziennego życia. Nie inaczej sytuacja wygląda u władz. Policja z Nowego Jorku zamierza kupić 250 sztuk samochodów marki Tesla. 

Tesla w policji – czy to dobry pomysł?

elon musk tesla spacex zarobił majatek
fot. pixabay

Departament Policji Nowego Jorku złożył już zamówienie na 184 samochody Ford Mustang Mach E. Będą one używane do patrolowania ulic Nowego Jorku. Według Bloomberga, NYPD rozważa również dodanie do swojej floty 250 samochodów marki Tesla. 

To dosyć kontrowersyjny temat. Z jednej strony policja, jak większość firm i instytucji chce przejść na mobilność elektryczną. To pozwoli zmniejszyć jej ślad węglowy i być lepiej postrzeganą wśród ekologów. 

Z drugiej strony pojawia się wiele głosów, że policja nie powinna używać samochodów elektrycznych. Dlaczego? Przede wszystkim przez zbyt niski zasięg i ryzyko wyczerpania energii podczas pościgu. 

Tesla Model 3 Long Range wyprzedana w Polsce

Gdzie leży prawda?

Oczywiście, jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach, prawda leży gdzieś po środku. Czy nowojorscy policjanci faktycznie powinni byli trzymać się tradycyjnych silników spalinowych? I może kupić samochody marki Tesla dopiero wtedy, gdy ich ładowanie będzie szybkie i bezproblemowe?

Z drugiej strony – gdy pojawia się kwestia pościgów, zawsze można wezwać wsparcie. A przecież benzyna czy Diesel też w końcu się skończą. Jak oceniacie pomysł nowojorskiej policji?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News