Pamiętacie pomnik Cristiano Ronaldo? Elon Musk doczekał się swojego - i jest równie dobry [ZDJĘCIA]

Pamiętacie pomnik Cristiano Ronaldo? Elon Musk doczekał się swojego - i jest równie dobry [ZDJĘCIA]

elon-musk-pomnik-nowy-jork

Podaj dalej

Elon Musk jest jedną z niewielu postaci związanych z branżą motoryzacyjną, która może cieszyć się choć porównywalną popularnością do Cristiano Ronaldo. Kontrowersyjny szef Tesli obchodził w minionym tygodniu swoje 50. urodziny, a internet oszalał ze względu na jego naturalnych wielkości posąg. 

Elon Musk ma 50 lat

Elon Musk chce wprowadzić podatek od Diesla

Brązowa statua pojawiła się na nowojorskim Manhattanie aby uczcić 50. urodziny potentata biznesowego, jednak wielu internautów bezpardonowo z niej kpi. I wcale się nie ma się czemu dziwić. Czy ona w ogóle wygląda jak Elon Musk? 

Organizacją odpowiedzialną za ten urodzinowy prezent jest portal inwestycyjny Public.com, który opublikował na Twitterze zdjęcie z opisem. „Kochaj go lub nienawidź. Elon Musk kończy dziś 50 lat. A my rozdajemy 100 figurek z jego wizerunkiem. Co z nią zrobisz, zależy tylko od ciebie.”

Statua znajduje się przy schodach na skrzyżowaniu 14th St i High Line w Nowym Jorku. Jeśli więc kiedyś będziesz w tej okolicy, Elon Musk chętnie potowarzyszy ci w zrobieniu sejfie. Problem jednak w tym, że wizerunek posągu ani trochę nie przypomina prezesa Tesli czy SpaceX. 

Jak gwiazda rocka

Na stronie public.com pojawił się następujący wpis: 

„Elon Musk jest wszechobecny w popkulturze i jest prezesem jednej z najbardziej popularnych firm w rankingu Public. Może go kochasz. A może uważasz, że powinien używać mniej Twittera. Tak czy inaczej, aby uczcić jego 50. urodziny, rozdajemy sto 14-calowych posągów mężczyzny z brązu.”

Niestety, prawdziwa statuetka nie jest tak mała i ma rozmiary dokładnie takie same, jak mężczyzna którego przedstawia. No, przynajmniej tak powinno być w teorii. Internauci nie pozostawili suchej nitki na nowojorskim posągu. 

„Wcale nie wygląda jak on. Przypomina bardziej Kevina z nowego serialu o farmie Clarksona”

„Kto by chciał takie coś w swoim domu?!”

„Wygląda, jakby miał 100 lat, a nie 50”

elon-musk-pomnik-nowy-jork

elon-musk-pomnik-nowy-jork

elon-musk-pomnik-nowy-jork

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News