Oto pierwsza na świecie jeżdżąca Tesla Cybertruck. Tak - naprawdę jest napędzana silnikiem Diesla

Oto pierwsza na świecie jeżdżąca Tesla Cybertruck. Tak - naprawdę jest napędzana silnikiem Diesla

Podaj dalej

Tesla Cybertruck to bez wątpienia jeden z samochodów, którego prezentacja odbiła się największym echem na całym świecie. Elon Musk znowu zszokował, pokazując nam coś, na co nie byliśmy jeszcze gotowi. A co powiedzielibyście na „elektrycznego” pickupa, ale napędzanego silnikiem typu Diesel?

tesla-cybertruck-replika-diesel2

Tworzenie repliki samochodu, który można faktycznie kupić, nie ma większego sensu. Dlatego też większość wysiłków koncentruje się na egzotycznych modelach, które są zbyt drogie, aby marzyć o ich posiadaniu. To jeden sposób patrzenia na rzeczy, innym jest kopiowanie czegoś, co jest niedostępne dla danego regionu. 

Cybertruck nie dla Starego Kontynentu

Dokładnie tak będzie w przypadku Tesli Cybertruck w całej Europie. Elon Musk powiedział, że w najbliższych latach może otrzymamy mniejszego pickupa, ale nie ma pewności, kiedy i czy w ogóle to nastąpi. 

tesla-cybertruck-diesel-replika

Firma Stark z Bośni i Hercegowiny nie marnowała więc czasu i wzięła sprawy w swoje ręce. Stworzyli pełnowymiarową replikę Tesli Cybertruck, która może nie wygląda identycznie jak działający prototyp, ale uchwytuje ducha samochodu.

W dzisiejszych czasach możliwe byłoby stworzenie takiego samochodu za pomocą efektów CGI. Jednak wszystko wskazuje na to, że poniższe nagrania nie zostały sfałszowane. Przede wszystkim, ta Tesla Cybertruck nie wygląda w 100% idealnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#cybertruck

Post udostępniony przez Jim (@268_others)

Oczywiście, zbliżenia nakręcone są obiektywem szerokokątnym, który zniekształca obraz. Artysta CGI byłby jednak w stanie dokładniej odtworzyć projekt pickupa, choć oczywiście nie jest to samo w sobie dowodem autentyczności projektu.

Komentarz do jednego z postów na Instagramie sugeruje, że samochód nie jest napędzany energią elektryczną. Na początku klipu na Facebooku wyraźnie pojawia się słowo „Diesel”, co w przypadku takiej konstrukcji ma perfekcyjny sens. 

Nalał benzyny do Diesla i zgrywał cwaniaka przed swoim mechanikiem. To był największy błąd w jego życiu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News