Oto nowy król kombi z silnikiem Diesla! BMW Alpina D5 po faceliftingu z ogromną mocą i momentem obrotowym

Oto nowy król kombi z silnikiem Diesla! BMW Alpina D5 po faceliftingu z ogromną mocą i momentem obrotowym

Podaj dalej

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Alpiny na nową, poliftową wersję Serii 5. BMW Alpina D5 po liftingu zadebiutowała wczoraj wieczorem, a pod maską znalazł się fantastyczny silnik Diesla o pojemności 3 litrów. Sześciocylindrowa jednostka z trzema turbosprężarkami zapewnia ogromną moc 408 KM i moment 800 Nm. 

kombi BMW Alpina diesel

Z BMW M550d został wycofany model z czterema turbinami, jednak po tym, co pokazała Alpina, wydaje się, że nikt nie będzie za nią tęsknił. Nowa odświeżona Alpina D5 jest bowiem ultra szybka. 

Najmocniejszy diesel w rodzinie

BMW Alpina D5 S to limuzyna, która przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy. W wersji kombi zajmie nam to tylko 0,2 sekundy dłużej. Maksymalna prędkość to odpowiednio 286 km/h i 283 km/h dla sedana i kombi. To jeden z najszybszych samochodów w swojej klasie.

kombi BMW Alpina diesel

BMW Alpina D5 jest wyposażona w sportową, automatyczną skrzynię biegów. Przekładnia została  specjalnie zaprojektowana z ekspertami ZF, dzięki czemu poradzi sobie z ogromnym momentem obrotowym silnika. 

Nie tylko silnik

Układ hamulcowy składa się z czterotłokowych zacisków hamulcowych i tarcz o średnicy 395 mm na przedniej osi i 398 mm na tylnej. Sportowe zawieszenie Alpina oferuje szeroki zakres trybów jazdy, od SPORT+ przez COMFORT+. 

kombi BMW Alpina diesel

Podobnie jak w przypadku liftingu, Alpina D5 S również otrzymała nowy wygląd oparty na pakiecie sportowym M. Duże wloty powietrza z przodu mają zwiększyć wydajność chłodzenia powietrzem i podkreślają charakter silnika. Sportowy układ wydechowy z dwoma rurami jest pięknie zintegrowany z tylnym zderzakiem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News