Oto najszybszy SUV na świecie! Jego osiągi sprawiają, że inne samochody wyglądają niemrawo

Oto najszybszy SUV na świecie! Jego osiągi sprawiają, że inne samochody wyglądają niemrawo

Podaj dalej

Jaguar F-Pace SVR w tej wyjątkowej konfiguracji zostanie wyprodukowany w zaledwie 100 egzemplarzach. Potężny SUV został stuningowany przez brytyjską firmę Lister i oznaczony „Stealth”. 

SUV-lister-stealth-jaguar-f-pace-svr-7

Będzie kosztować małą fortunę

Samochód będzie kosztował 539 000 zł. To oznacza, że wybranej setce szczęśliwców przyjdzie za niego zapłacić o 169 000 zł więcej, niż za zwykłego F-Pace SVR. 

SUV otrzymał m. in. ulepszone koła pasowe turbodoładowania, nowy wysokowydajny system filtracji powietrza, niestandardową chłodnicę i przeprojektowane oprogramowanie silnika. Wszystko to oznacza, że 5-litrowa doładowana jednostka V8 generuje dokładnie 666 KM i dysponuje momentem obrotowym w wysokości 720 Nm. 

Dodatkowe 124 KM i 40 Nm w porównaniu do standardowej wersji SVR pozwalają osiągnąć pierwsze 100 km/h w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 283 km/h. 

SUV-lister-stealth-jaguar-f-pace-svr-7

Najszybszy SUV na świecie

– Stealth to kolejny dowód na to, że jest najszybszym SUV-em z Wielkiej Brytanii. Ostatnio pokonał w wyścigu drag race na renomowanym torze testowym VMAX200 takie samochody jak Lamborghini Urus, Aston Martin DBX, czy Bentley Bentayga – poinformowała firma. Pamiętajmy jednak, że jeśli chodzi o prędkość maksymalną znajdziemy szybsze. Pokonanie tej wielkiej trójki w wyścigu drag race to jednak wspaniałe osiągnięcie.

Obok tego Jaguara nie da się przejść obojętnie. Samochód ma niestandardowe nadwozie z włókna szklanego z rzeźbionymi przednimi i tylnymi zderzakami. Są też szerokie nadkola, czy nowe progi boczne. Całość masywnego wyglądu uzupełniają ogromny tylny dyfuzor i 23-calowe felgi Vossen. 

SUV-lister-stealth-jaguar-f-pace-svr-7

Firma Lister twierdzi, że aluminiowe koła to jedyny element SUV-a, który pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. Oprócz tego, na samochodzie znajdziemy też układ wydechowy ze stali nierdzewnej, czy wzmocnione hamulce. 

Dzięki aż 36 indywidualnym opcjom kolorystycznym wnętrza i 90 różnym opcjom szycia, prawdopodobnie nie będzie dwóch takich samych Jaguarów F-Pace SVR Stealth. W skład modyfikacji wchodzą m. in. deska rozdzielcza, siedzenia, kierownica, podsufitka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News