Oto najczęściej wyszukiwane supersamochody w Google. Pierwsza trójka jest mocno zaskakująca [LISTA]

Oto najczęściej wyszukiwane supersamochody w Google. Pierwsza trójka jest mocno zaskakująca [LISTA]

Oto najczęściej wyszukiwane supersamochody w Google. Pierwsza trójka jest mocno zaskakująca [LISTA]

Podaj dalej

Każdy z nas czasami wpisuje w wyszukiwarkę Google różne rzeczy – często szukamy informacji o wymarzonych supersamochodach, na które stać tylko najbogatszych. Marzenia jednak nic nie kosztują, a ta statystyka pokazuje, które z nich cieszą się największym zainteresowaniem. Pierwsza trójka tego zestawienia jest mocno zaskakująca. 

Wyszukiwarka Google prawdę ci powie

Audi R8 jest najczęściej wyszukiwanym w Google supersamochodem. Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez brytyjską porównywarkę ubezpieczeń. 

Chcąc dowiedzieć się, jakie były najbardziej popularne samochody wyczynowe na świecie, portal confused.com przeanalizował dane wyszukiwania Google z ostatnich 12 miesięcy. Okazało się, że Audi R8 było wyszukiwane 22,5 miliona razy. To imponujące, biorąc pod uwagę, że samochód istnieje od 2006 roku i nie będzie już w produkcji zbyt długo. 

Tuż za Audi R8 znalazło się Lamborghini Urus z 20,6 milionami wyszukiwań w Google. To również dość zaskakujące, bo mówimy przecież o SUV-ie. To tylko udowadnia, jak ważne i mądre dla Lamborghini było wejście w ten segment. 

Lamborghini topowym producentem

Na trzecim miejscu kolejne zaskoczenie, czyli elektryczne BMW i8. Samochód zaliczył 18,4 mln wyszukiwań w Google. Wyprzedził tym samym Toyotę Suprę (17,2 mln), Forda Mustanga (16,6 mln), czy Nissana GT-R (15,5 mln). W dalszej części top 10 tego zestawienia znajdziemy też Porsche 911 (15,4 mln), Lamborghini Aventadora (11,5 mln), Bugatti Chiron (10,9 mln) oraz Lamborghini Huracana (8,4 mln) wyszukiwań w Google. 

Nic dziwnego, że najbardziej popularnym producentem w tym zestawieniu jest Lamborghini. Włoski producent ma prawie 60 mln wyszukiwań w tym zestawieniu. To plasuje je znacznie przed BMW czy Ferrari. 

Inne popularne marki to Porsche, Audi, Nissan, Ford, McLaren, Bugatti oraz Toyota. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News