Najnowsze BMW M jest tak brzydkie, że nie będziemy tęsknić. Ale to nie wygląd jest tutaj najgorszy [ZDJĘCIA]

Najnowsze BMW M jest tak brzydkie, że nie będziemy tęsknić. Ale to nie wygląd jest tutaj najgorszy [ZDJĘCIA]

bmw-m2-2022

Podaj dalej

Niemieckiej marce BMW chyba spodobała się fala kontrowersji, związana z ich ostatnimi „wątpliwej urody” modelami. Dlatego też zdecydowali się wypuścić na rynek kolejną nowość, która wprawia, nie tylko fanów marki, w ogromne zakłopotanie. Ostatni spalinowy model BMW M2 nie tylko wygląda źle… 

Dlaczego, BMW?

bmw-m2-2022
fot. BMW

W ostatnich latach BMW stało się firmą, którą ludzie podziwiają, ale i kręcą głową, patrząc na jej ostatnie innowacje. Przykładów można mnożyć, a jednym z nich było M4 CSL, którego waga wynosi 1700 kg. Co zatem powiecie na najnowsze M2?

Monachijczycy wypuścili najnowszą generację M2 Coupé, która stawia M4 CSL w całkiem niezłym świetle. Wybierając wersję z manualną skrzynią biegów, jej waga to 1700 kg, w przypadku automatu, trzeba się liczyć z kolejnymi 25 kilogramami. Obie liczby nie uwzględniają wagi kierowcy, która przez Unię Europejską została ustalona na średnio 75 kg. Tak więc, jeśli wsiądziemy w dwie osoby do małego M2, zbliżymy się do 2 ton… 

bmw-m2-2022
fot. BMW

BMW jest o 21 cm krótsze od M4 CSL, a otyłość ma de facto we krwi. Poprzedni model ważył 1550 kilogramów, a więc też nie mało. To zdecydowane odejście od korzeni, kiedy dywizja M kładła nacisk przede wszystkim na jak najmniejszą masę, aby maksymalizować „radość z jazdy”. 

Moc wzrosła, ale co z tego

bmw-m2-2022
fot. BMW

Pod maską nowego M2 pracuje 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik, którego moc wzrosła do 460 KM, a moment obrotowy do 550 Nm. To naprawdę imponujące liczby, bowiem przykładowo Audi RS3 Limousine jest o 60 KM i 50 Nm słabsze. Ale Audi przy bardzo podobnych rozmiarach waży 1575 kg… 

Należy pamiętać, że RS3 ma napęd na wszystkie koła i parę dodatkowych drzwi. A mimo to waży o 150 kilogramów mniej. Dzięki temu Audi przyspiesza do setki w 3,8 sekundy, podczas gdy BMW potrzebuje na to samo zadanie 4,1 sekundy. Maksymalna prędkość została rzecz jasna ograniczona elektronicznie do 250 km/h. 

bmw-m2-2022
fot. BMW

Audi i Mercedes dużo lepsze?

Na samym szczycie wszystkich dolegliwości trapiących nowe BMW (oczywiście poza jego wyglądem) jest cena. Na rynku niemieckim nowe M2 zaczyna się od 72 800 euro, co jest szaloną cenę. Pozostając przy porównaniu do RS3 – te dostępne jest już za 64 400 euro. 

Jesteśmy ciekawi, jakim zainteresowaniem będzie cieszyło się nowe, ostatnie w historii spalinowe M2. Konkurencja w postaci Audi RS3 czy Mercedesa-AMG A45S jest zbliżona parametrami, a pod pewnymi względami oferuje nawet więcej. 

bmw-m2-2022
fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News