Orlen Stay&Play: Assetto Corsa z Robertem Kubicą. Jak dogonić mistrza na symulatorze?

Orlen Stay&Play: Assetto Corsa z Robertem Kubicą. Jak dogonić mistrza na symulatorze?

Podaj dalej

Tory wyścigowe świecą pustkami, podobnie jak stadiony piłkarskie, czy korty tenisowe. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej na wirtualnych serwerach, które pękają w szwach od zawodników chcących utrzymać wysoką formę. Jak dorównać najlepszym? Przygotowaliśmy dla was kilka porad!

Stay&Play

W minioną sobotę mogliśmy emocjonować się 2. etapem ORLEN e-Tour de Pologne, a dziś zapowiadamy kolejną wirtualną rozgrywkę, tym razem bezpośrednio związaną z motoryzacją.

Przerwa w organizacji wydarzeń sportowych sprzyja inicjatywom, które angażują kibiców i pozwalają im przeżyć prawdziwe emocje dzięki wirtualnej rzeczywistości. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kilkudziesięciu członków ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN weźmie w udział w esportowej rywalizacji w ramach akcji ORLEN Stay&Play, która będzie trwała do końca maja. 

Dodatkowym elementem wirtualnej rywalizacji będzie wsparcie przez Fundację ORLEN, w porozumieniu ze zwycięzcami turniejów, wybranej inicjatywy charytatywno – dobroczynnej. W ramach projektu zawodnicy zostaną zaangażowani w wirtualną rywalizację, tocząc pojedynki w ramach dwóch gier – Asseto Corsa (wyścigi samochodowe) oraz Rocket League (piłkarskie rozgrywki samochodowe).

Jak być jeszcze szybszym?Assetto Corsa

Trening, trening i jeszcze raz trening! W sportach motorowych przygotowanie jest kluczowe. Treningi na torze są kosztowne, logistycznie uciążliwe – zawsze będą istniały w tym względzie pewne ograniczenia. W wielu seriach wyścigowych treningi, kwalifikacje i wyścigi odbywają się w jeden weekend bez dodatkowego czasu na testy.

Spędzenie całego dnia na symulatorze prawie na pewno pozwoli ci poprawić swoje czasy okrążeń. Konieczna będzie jednak regularna analiza swoich okrążeń, aby przełożyć pracę na tor. Wiadomo, że wiedza jest lepiej przyswajana w określonych odstępach czasu, a nawet 90% nowo poznanego materiału zapominane jest w ciągu trzech dni, jeśli nie podejmuje się próby jego zapamiętania. 

Technika

Assetto Corsa

Zwracaj uwagę na punkty hamowania, linię jazdy, wyjścia z zakrętów. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki, nie zwracaj z początku uwagi na osiągane czasy okrążeń. To przyjdzie samo. Najpierw skup się na tym, aby regularnie przejeżdżać tor w ten sam sposób. Hamować w tych samych miejscach, dodawać gazu w tych samych miejscach itp. 

Eksperymentuj z ustawieniami samochodu – takie rzeczy jak balans hamulców, czy sztywność zawieszenia w nowoczesnych symulatorach są bardzo ważne. 

Cały projekt zakłada łącznie 16 transmisji live, obejmujących zarówno sesje treningowe, jak i finały poszczególnych rozgrywek. Poza zawodnikami ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN w ORLEN Stay&Play włączą się także esportowcy pełniący rolę trenerów, mentorów i równorzędnych członków zespołów biorących udział w rozgrywkach, a także kibice.

Szczegółowe informacje na temat sportowców biorących udział w projekcie a także harmonogram rozgrywek będą komunikowane na kanałach społecznościowych ORLEN Team oraz na platformie www.stayandplay.com.pl. Transmisje live z rozgrywek będą prowadzone na Facebooku, You Tube,  platformie streamingowej Twitch oraz na kanale sportowym Wirtualnej Polski. 

Terminarz rozgrywek Stay&Play:

  • 24 maja: Turniej w grze Assetto Corsa
  • 29-31 maja: Turniej w grze Rocket League

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News