Opel przeprowadza gigantyczną rewolucję. To pierwszy producent na świecie, który decyduje się na taki krok!

Opel przeprowadza gigantyczną rewolucję. To pierwszy producent na świecie, który decyduje się na taki krok!

nowy-opel-astra-kombi

Podaj dalej

Opel przeprowadzi ogromną rewolucję – niemiecki producent jest pierwszym producentem na świecie, który podejmuje tak drastyczne kroki. Opel od 2028 roku zostanie marką w 100% elektryczną. To najbardziej ambitny termin wśród wszystkich marek, które ogłosiły podobny plan. 

Opel wychodzi na prowadzenie

Kilka tygodni temu Volkswagen i Audi wyznaczyły termin zakończenia prac nad silnikami typu Diesel i benzynowymi. Obaj producenci zakończą ich rozwój w 2026 roku, ale będziemy mogli kupić je jeszcze w 2033. Opel poszedł jednak o krok dalej. 

Niemiecki producent poszedł w ślady innych członków grupy Stellantis. Opel w ostatnich latach znacząco ograniczył swój asortyment, wprowadzając na rynek nowe, bardziej zelektryfikowane produkty. Przy tym wszystkim korzysta z synergii z innymi markami grupy. 

Opel Manta GSe Elektromod

W przeciwieństwie do innych producentów z grupy Stellantis, Opel objął prowadzenie dzięki swojemu dyrektorowi. Michael Lohscheller ogłosił, że Opel będzie w Europie w 100% elektryczny od 2028 roku. Ten termin jest szczególnie ambitny, ponieważ to prawie 5 lat przed Audi i Volkswagenem, 2 lata wcześniej niż Ford i Volvo. 

Nie tylko Manta

Opel planuje również prowadzić samochody elektryczne na rynek chiński, aby wzmocnić swój wizerunek. Marka spod znaku błyskawicy obiecuje wersję akumulatorową jednej ze swoich ikon lat 70 – Opla Manty. Pierwszy koncept o nazwie Opel Manta GSe ElektroMOD łączy urok starego auta z bardziej współczesnymi liniami i nowoczesną technologią. 

opel manta GSe

Kolejną niespodzianką jest to, że koncepcyjny samochód ma silnik elektryczny o mocy 147 KM i 255 Nm momentu obrotowego. Dzięki baterii 31 kWh pokonanie 200 kilometrów na jednym ładowaniu nie jest żadnym problemem. Szkoda tylko, że 200 km to tyle co… nic. Ale wartości te z pewnością wzrosną wraz z wydaniem wersji produkcyjnej. 

Oprócz powrotu Manty, Opel stawia na całą gamę elektryków, w szczególności Corsę. Ten samochód już dziś oferowany jest w 100% z napędem elektrycznym. Czas pokaże, co stanie się z takimi modelami jak Crossland, który jest blisko powiązany z Peugeotem 3008 – również Francuz z pewnością ustąpi miejsca elektrykom.

opel astra nowy
Opel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News