OMM Drive Super S Cup: Kolejne wyścigowe emocje na Torze Poznań już w najbliższy weekend!

OMM Drive Super S Cup: Kolejne wyścigowe emocje na Torze Poznań już w najbliższy weekend!

Podaj dalej

Już w najbliższy, ostatni sierpniowy weekend, Tor Poznań ugości zawodników rywalizujących w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W stolicy Wielkopolski spotkają się zarówno kierowcy rywalizujący w WSMP, jak i mistrzostwach Polski 318 IS Cup PL, mistrzostwach Polski Endurance, a także mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup. 

Tor Poznań OMM Drive Super S Cup

Zawody w Przeźmierowie odbędą się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi. W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy i uczestnicy będą musieli przestrzegać zasad związanych z maseczkami i dystansem społecznym. 

Alejski znów zgarnie komplet?

W rywalizacji OMM Drive Super S Cup, przeznaczonej dla jednakowych, pucharowych Mini, sporą przewagę po pierwszych dwóch rundach wypracował sobie Bartosz Alejski. To właśnie od przed 3. i 4. rundą tegorocznego cyklu będzie faworytem do zwycięstwa. 

Przed nim stoi jednak trudne zadanie. Świetne tempo podczas pierwszych dwóch lipcowych rund zaprezentowali m. in. Adam Dębicki, Robert Boruszak, Tomasz Pawlaczyk, czy Adrian Lewandowski. To właśnie ci kierowcy skompletowali czołową piątkę w klasyfikacji generalnej. 

WSMP OMM Super S Cup

Nieźle ponad miesiąc temu poradzili sobie także tegoroczni debiutanci, Tomasz Augustyniak, czy Michał Molski. Pechowy weekend otwarcia powetować będzie chciał sobie z pewnością Jakub Kojder, który na 3. i 4. rundę OMM Drive Super S Cup przyjedzie dopiero jako 9. zawodnik w generalce. 

Harmonogram zawodów

Ostatni weekend sierpnia rozpocznie się już w czwartek. Od godziny 9:00 do 17:00 na Torze Poznań odbędzie się trening klubowy dla zawodników z Automobilklubu Wielkopolski. Kolejne treningi przewidziano na piątkowy poranej. Zawodnicy w klasie do 2000 cm3 będą mogli ustawić swoje samochody w godzinie 8:00 – 8:30. Natomiast powyżej 2000 cm3 od 8:35 do 9:35. 

Stawka kierowców OMM Drive Super S Cup 2020 - 1. runda
Stawka kierowców OMM Drive Super S Cup 2020 – 1. runda

Piątkowe przedpołudnie będzie stało pod znakiem kwalifikacji, natomiast pierwszy wyścig rozpocznie się już o godzinie 13:15. Wtedy też ścigać będzie się klasa DN3. Zawodnicy OMM Drive Super S Cup przystąpią do trwającej 25 minut rywalizacji o godzinie 14:50. Bardzo podobnie wygląda harmonogram sobotnich zmagań. Z tą różnicą, że zawody zostaną zakończone 2-godzinnym wyścigiem Endurance. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News