Odkryli w kontenerach 40 kradzionych samochodów o wartości ponad 5 mln złotych. Chwila później i już by ich nie było

Odkryli w kontenerach 40 kradzionych samochodów o wartości ponad 5 mln złotych. Chwila później i już by ich nie było

kradzione samochody

Podaj dalej

40 luksusowych skradzionych samochodów zostało odnalezionych w kontenerach. Te miały zostać przetransportowane do Turcji i Libii. Teraz samochody widoczne na poniższych zdjęciach najprawdopodobniej trafią do firm aukcyjnych sprzedających samochody powypadkowe. Oto cała historia. 

Portal Motorious donosi, że samochody, głównie luksusowe i sportowe, skradzione z Greater Toronto Area, miały finalnie dotrzeć do Turcji i Libii. Na szczęście włoska policja odkryła 30 nielegalnie przewożonych, skradzionych samochodów w kontenerach. Wkrótce potem ich kanadyjscy koledzy z Biura ds. Przestępstw Finansowych znaleźli kolejne 10, które były już gotowe do wysyłki za granicę. 

kradzione samochody

Dochodzenie rozpoczęto po tym, jak kanadyjska służba graniczna zarejestrowała podejrzany eksport Audi Q7 w kwietniu tego roku. Ten sam pojazd był również badany przez Biuro ds. Przestępstw Finansowych w York w trwającym dochodzeniu w sprawie oszustw związanych z finansowaniem pojazdów. Niemiecki SUV skierował uwagę służb na szereg innych podejrzanych pojazdów. 

W środę 10 czerwca 2020 roku śledczy z Biura wykonali nakaz przeszukania w biurach RS Royal Services w mieście Toronto. Jednakże, okazało się, że śledczy uzyskali dalsze dowody i dodatkowe pojazdy, które są teraz badane. Takie informacje podała policja w Yorku. 

kradzione samochody

Według wstępnych szacunków, wśród odzyskanych pojazdów są m. in. BMW M6, Mercedes-AMG GLC Coupe, czy Chevrolet Camaro. Łączna wartość samochodów to ok. 1,3 mln dolarów (5,18 mln złotych). 

Tym samym pojazdy wrócą teraz do ich właścicieli, którymi najprawdopodobniej są firmy ubezpieczeniowe, które wypłaciły roszczenia z tytułu skradzionych pojazdów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News