Nowy rodzinny SUV od Citroena za 43 tys. złotych! Zmieści nawet 7 osób i wygląda świetnie [ZDJĘCIA]

Nowy rodzinny SUV od Citroena za 43 tys. złotych! Zmieści nawet 7 osób i wygląda świetnie [ZDJĘCIA]

citroen-c3-aircross-suv

Podaj dalej

Europejskie koncerny samochodowe wciąż wiedzą, jak produkować tanie rodzinne samochody. Najlepszym przykładem jest ten SUV, który jest duży, relatywnie prosty i nowoczesny, a przede wszystkim nie kosztuje fortuny. Najnowszy Citroen wygląda bardzo dobrze, zmieści nawet do 7 osób i ma wszystkie systemy, których potrzebujesz jako kierowca. 

Nowy SUV od Citroena za śmieszne pieniądze

citroen-c3-aircross-suv
fot. Citroen

Patrząc na samochody, które pojawiają się dziś na naszym rynku, nie sposób nie zadać sobie pytania, po co wyposażane są w tak dużą liczbę elektroniki. Komputery na kołach rzecz jasna muszą być droższe, a większość z nas wcale nie potrzebuje dostępu do social mediów, czy kamery do selfie na desce rozdzielczej. 

Ale nie tylko te najbardziej „wymyślne” systemy nie są nam potrzebne. Autonomiczne hamulce, monitorowanie pasa ruchu, czuwanie nad zmęczeniem kierowcy… Wszystko to dla większości z nas jest tak naprawdę zbędne, ale wymagane przez Unię Europejską. Większość z nas potrzebuje dobrego radia, klimatyzacji, czy elementów dodatkowego wyposażenia jak szyberdach czy automatyczna skrzynia biegów. Ten nowy SUV od Citroena jest jednak nieco staromodny w tym względzie. 

citroen-c3-aircross-suv
fot. Citroen

Jednakże, nie wszędzie obowiązują takie same przepisy jak w Unii Europejskiej, a producenci jak Citroen wciąż oferują anie samochody. Nowoczesny, a jednocześnie tani Citroen C3 Aircorss zmierza do Ameryki Południowej i na rynek indyjski. Podobnie jak europejski SUV, zbudowany jest na platformie CMP, jednak nieco rozbudowanej. 

Dużo miejsca i dość mocna benzyna

citroen-c3-aircross-suv
fot. Citroen

Samochód mierzy bowiem 4,32 metra długości, więc jest o 170 mm dłuższy od swojego krewnego. Francuzi twierdzą, że podwozie zostało inaczej zestrojone i uzupełnione innym układem napędowym. Jednocześnie podczas tworzenia położono nacisk na lokalne uwarunkowania, co odpowiada zarówno lokalizacji wielu komponentów, jak i wymaganiom oraz możliwościom finansowym klientów.

citroen-c3-aircross-suv
fot. Citroen

Klienci mogą liczyć na 5- lub 7-osobową konfigurację. 10-calowy ekran multimediów przeznaczony jest tylko dla wyższych poziomów wyposażenia. W standardzie znajdziemy jednak klimatyzację z modułem nawet dla pasażerów w trzecim rzędzie. Pod maską pracuje benzynowy silnik o mocy 110 KM, choć z czasem pewnie pojawią się także słabsze jednostki. 

Citroen nie podał dokładnej ceny, gdyż rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na końcówkę tego roku. Ale będzie to kwota zbliżona do podstawowego C3, więc nie powinna przekroczyć 45 000 złotych. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News