Nowy ogromny SUV za 67 tys. złotych. Ma silnik o mocy 180 KM i deklasuje rywali o kilka półek wyżej

Nowy ogromny SUV za 67 tys. złotych. Ma silnik o mocy 180 KM i deklasuje rywali o kilka półek wyżej

nowy-suv-changan-67-tys-zl

Podaj dalej

Większy i bardziej stylowy rywal dla Skody Karoq i innych dużych SUV-ów trafi do sprzedaży w Europie. Samochód kosztuje zaledwie 67 000 złotych co oznacza, że niemal na pewno będzie sprzedażowym hitem. Tym bardziej, że wygląda naprawdę ciekawie, kryje pod maską aż 180 KM i jest bardzo bogato wyposażony. Ma jednak jeden minus, na który większość z nas z pewnością przymknie oko. 

Ten SUV będzie w Europie hitem

nowy-suv-changan-67-tys-zl
fot. Changan

Changan to najmniejszy producent samochodów z chińskiej „Wielkiej Czwórki”. Nie oznacza to jednak, że jest to mały producent, wszak w samym 2021 roku marka sprzedała 2,3 mln aut. Od tego czasu tylko rośnie – tylko w tym roku sprzedali już więcej aut niż w całym 2021 roku. W rozwoju tej sytuacji pomaga także Europa, a zwłaszcza Rosja, gdzie zasięg Chińczyków gwałtownie rośnie. 

Od tego miesiąca klientela może liczyć na kolejny nowy model, który już samym designem budzi pożądanie. Ale SUV o nazwie Uni-T oferuje znacznie więcej niż tylko świetny wygląd zewnętrzny.

nowy-suv-changan-67-tys-zl
fot. Changan

Najpierw jednak trzeba wznieść się ponad fakt, że samochód otrzymał jedynie napęd na jedną oś. Większość samochodów typu SUV kojarzy się raczej z napędem na obie osie, co pomaga w pokonywaniu trudnego terenu. Jaka jest przyczyna? Tego nie wiemy, ale domyślamy się, że chodzi o pieniądze. Takie rozwiązanie jest tańsze, zmniejsza emisję i zużycie paliwa.

Dobry silnik i bogate wyposażenie

nowy-suv-changan-67-tys-zl
fot. Changan

Większość kierowców nie zwraca jednak większej uwagi na to, jaki napęd mają w swoim samochodzie. Przednie koła są zatem obracane przez silnik o mocy 180 koni mechanicznych, który zapewnia przyzwoite osiągi. SUV zatem już w podstawie ma przyzwoitą moc i jest dużo większy od już dużego Karoqa. Mierzy 4515 mm długości, 1870 mm szerokości, 1565 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2710 mm.

Jeśli chodzi o wyposażenie, chińskie marki nie przedstawiły jeszcze szczegółów dotyczących wersji europejskiej, w Chinach samochód ma w zasadzie wszystko, co można sobie wyobrazić. Począwszy od elementy bezpieczeństwa, przez elektronikę, elementy komfortu, czy automatyczną klimę. Ceny europejskie nie są jeszcze znane, jednak w Chinach SUV zaczyna się od 67 000 złotych. 

nowy-suv-changan-67-tys-zl
fot. Changan

Na ten moment Chińczycy potwierdzili, że w podstawie europejskiej znajdą się 20-calowe koła. To pokazuje, że samochód będzie wyglądał naprawdę bogato. Do tego jako jedyna opcja będzie 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News