Nowy najtańszy SUV Hyundaia zaprezentowany. Wygląda jak Audi, a kosztuje 39 tys. złotych

Nowy najtańszy SUV Hyundaia zaprezentowany. Wygląda jak Audi, a kosztuje 39 tys. złotych

nowy-suv-hyundai-exter

Podaj dalej

Nowy, najtańszy SUV koreańskiego producenta został po raz pierwszy sfotografowany bez żadnego kamuflażu. Samochód ma cenę poniżej 39 tysięcy złotych, a swoim designem przypomina dużo bardziej luksusowe i droższe Adi. Koreańczycy będą mieli zatem w swoim portfolio kolejny hit sprzedażowy. 

Nowy SUV będzie sprzedażowym hitem

nowy-suv-hyundai-exter
Nowy Exter dołączy do linii tanich SUV-ów, jak Casper // fot. Hyundai

SUV będzie kolejną bombą sprzedażową. Od kilku tygodni słyszymy kolejne informacje o najnowszym modelu o dziwnej nazwie Exter. Zdjęcia i dane techniczne pojawiają się raz w oficjalnych kanałach, raz w plotkach. Sporo już wiemy, ale dopiero teraz możemy zobaczyć nowego Hyundaia na zdjęciach bez kamuflażu. 

Najnowszy Hyundai został sfotografowany pod osłoną nocy w Seulu w Korei Południowej. Na jego bocznych szybach pojawia się zabawna naklejka „nie rób zdjęć”. SUV przyciągnął jednak wystarczająco dużą uwagę przechodniów, aby nie mogli oprzeć się pokusie. Wiadomość musiała być skierowana jednak do pracowników Hyundaia, aby ci pamiętali, że samochód nie doczekał się jeszcze oficjalnej prezentacji. Dlaczego jednak ktoś wyjechał nim na ulicę w takiej formie jeszcze przed premierą?

Nowe zdjęcia przedstawiają wygląd zewnętrzny Extera w najdrobniejszych szczegółach. SUV ma tylko kilka białych folii ochronnych na zderzakach, lusterkach, czy klamkach drzwi. Ale tak naprawdę niczego nie maskują. 

nowy-suv-hyundai-exter
fot. Hyundai

Hyundai jak Audi – wygląda całkiem atrakcyjnie

Oczywiście, wygląd samochodu nie jest tak atrakcyjny, jak w oficjalnych renderach. Mamy tu do czynienia z małym samochodem, fajnymi kołami i innymi detalami. Ale jeśli weźmie pod uwagę jego ocenę, jest to ciekawie wyglądający mały SUV. A swoim designem nawiązuje do znacznie droższego Audi Q2. 

Na wyróżnienie zasługują przednie i tylne światła w kształcie litery H. Choć ogólnie jest to dość pomysłowy samochód i to mimo faktu, że będzie najtańszym SUV-em z linii. Exter skupia się na krawędziach i może nie od razu wygląda super atrakcyjnie, jego wygląd powinien być ponadczasowy. 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 🇰🇷 (@seoul_car_spotting)

Samochód został zbudowany na platformie K1, którą otrzymał Casper lub różne wersje modelu i10. Będzie miał mniej niż 4 metry długości, a pod maską znajdzie się silnik 1.2 o mocy 83 KM lub 1-litrowy turbo o mocy 100 KM. Moc będzie przekazywana na przednie koła za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów. Dostępny będzie również wariant zasilany CNG.

Ale najciekawszą rzeczą dotyczącą tego samochodu jest jego cena. Hyundai potwierdził, że Exter będzie miał cenę modelu Venue. Będzie dostępny tylko na rynku indyjskim, a jego ceny zaczną się od 39 000 zł. W naszym kraju możemy tylko pomarzyć o takich cenach, a tego typu samochody są skutecznie wykluczane przez unijne przepisy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News