Nowy Mercedes Klasy S zrewolucjonizuje bezpieczeństwo pasażerów. To pierwszy taki system w historii

Nowy Mercedes Klasy S zrewolucjonizuje bezpieczeństwo pasażerów. To pierwszy taki system w historii

Podaj dalej

Mercedes Klasy S słynie z komfortu i luksusu, ale jest także pionierem w zakresie bezpieczeństwa. Niemiecka firma potwierdziła, że kolejny model limuzyny wyposażony będzie w pierwszą na świecie poduszkę powietrzną dla pasażerów podróżujących z tyłu. 

Rewolucyjna Klasa S

2021-Mercedes-S-Class

Pełne szczegóły tego systemu bezpieczeństwa będą opublikowane dopiero w przyszłym tygodniu, ale już dziś Mercedes zdradził co nieco o swoim wynalazku. Poduszki powietrzne na tylnych siedzeniach mają chronić pasażerów w przypadku zderzenia czołowego. 

Poduszki wydają się być zamontowane z tyłu przedniego siedzenia i uruchamiają się po wykryciu kolizji. Najwyraźniej mają konstrukcję w kształcie litery U, co przypuszczalnie pozwala im działać jak rękawica łapacza w bejsbolu. 

Rewolucja w Mercedesie! Nowa S Klasa na szpiegowskich zdjęciach wygląda jak jeden wielki tablet

Nie tylko poduszki powietrzne

Mercedes zauważył, że koncepcja tylnych poduszek jest zupełnie inna niż tych montowanych z przodu samochodu. Będą one w stanie również dostosować się do fotelików dziecięcych i będą działać w parze z nadmuchiwanymi pasami bezpieczeństwa. Wszystko to ustanowi całkowicie nowe standardy bezpieczeństwa dla pasażerów na tylnych siedzeniach. 

Oprócz nowych poduszek powietrznych, Mercedes ulepszył też funkcję Pre-Safe Impulse Side. Wykorzystuje ona czujniki radarowe do wykrywania nieuchronnego zderzenia bocznego. Następnie napełnia poduszki powietrzne siedzeń, aby skierować pasażera i kierowcę na przednich siedzeniach w kierunku środka pojazdu. System nakazuje również zawieszeniu E-Active Body Control podnieść pojazd. Dzięki temu siła uderzenia przenoszona jest na sztywniejszą, dolną konstrukcję S Klasy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News