Nowy luksusowy sedan za 95 tys. złotych. Większy niż Superb, tańszy niż Octavia - ludzie zamawiają go "na ślepo" [ZDJĘCIA]

Nowy luksusowy sedan za 95 tys. złotych. Większy niż Superb, tańszy niż Octavia - ludzie zamawiają go "na ślepo" [ZDJĘCIA]

nowy-sedan-mg

Podaj dalej

Nowy luksusowy sedan już pierwszego dnia sprzedaży okazał się wielkim hitem. Rywal Skody Superb trafił w ręce 10 000 osób i wcale nie ma się co dziwić. Ceny tego samochodu są jak z bajki, a rzeczywistość faktycznie przerosła oczekiwania. Ludzie zamawiają ten samochód nawet na ślepo jak szaleni. Przy tych cenach nie ma się wcale czemu dziwić. 

Ten nowy sedan już sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

nowy-sedan-mg
fot. MG

Ten samochód od samego początku miał być hitem, ale rzeczywistość przerosła oczekiwania. Starsze pokolenia pamiętają markę MG – brytyjskie, atrakcyjne ale może nie do końca niezawodne samochody. Obecne istnienie firmy samochodowej o tej nazwie nie ma praktycznie nic wspólnego z jej przeszłością.

MG zostało przejęte przez chińskiego giganta SAIC w 2006 roku. Ten próbuje odbudować swoją pozycję na całym świecie. 

nowy-sedan-mg
fot. MG

Ukoronowaniem wysiłków producenta ma być nowy model MG7. Pod wieloma względami przypomina Audi A5, ale nie jest to żadna kopia ani nic w tym rodzaju. To po prostu podobnie okrojony sedan lub fastback, jeśli wolisz. Wydaje się być jednak nawet bardziej atrakcyjny niż maszyna niemieckiego producenta. 

Choć wizualnie sprawia wrażenie bardzo drogiego, pod względem ceny znajduje się w przedziale dużo niżej pozycjonowanych samochodów. MG7 jest zatem konkurentem dla takich modeli jak Skoda Superb. To duży, prawie przewymiarowany, ale i nie drogi sedan ze średniej półki. 

nowy-sedan-mg
fot. MG

Dobre silniki i świetne wyposażenie – czego chcieć więcej?

Nowe auta MG mają skupiać się na atrakcyjnym designie ze sportowym akcentem. To coś, co wpasowuje się w europejskie gusta. Na razie samochód jest zarezerwowany tylko dla chińskiej publiczności, jednak MG ma zamiar sprzedawać swoje samochody w całej Europie. 

Co ciekawe MG rezygnuje z elektryfikacji i oferuje tylko silniki spalinowe. To czyni go nie tylko pożądanym, ale i bardzo przystępnym cenowo. Nowy sedan ma pod maską silnik 1.5 o mocy 185 KM i momencie obrotowym 300 Nm. Do tego 7-stopniowa skrzynia biegów. Jest też 2-litrowy silnik dostrojony do 261 KM i 405 Nm. 

nowy-sedan-mg
fot. MG

We wnętrzy mamy ogromny ekran łączący zestaw wskaźników i wyświetlacz multimedialny. Jego koncepcja jest zgodna z obowiązującymi standardami. Mamy nastrojowe podświetlenie, skórzaną tapicerkę i panoramiczny dach. Być może tylko sportowe fotele ze zintegrowanymi podłokietnikami mogą robić wrażenie, choć też nie są niczym wyjątkowym. 

Sedan jest wyjątkowo duży – jest nawet nieco większy (o 15 mm) od Superba. Ale jego ceny są zupełnie inne. Według cennika najwyższa wersja z 2-litrowym turbo rozpocznie się od 95 000 złotych. 

nowy-sedan-mg
fot. MG

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News