Wyciekły nowe informacje o Porsche 911 Turbo S 2020. To będzie najszybszy samochód na świecie?

Wyciekły nowe informacje o Porsche 911 Turbo S 2020. To będzie najszybszy samochód na świecie?

Podaj dalej

Porsche nie pozwala, aby cokolwiek stanęło na drodze w ujawnieniu nowego 911 Turbo S. 

Prototypy z bardzo niewielkim kamuflażem znajdują się w oczach kamer już od kilku miesięcy. Na początku lutego obserwowaliśmy kilka zdjęć na Instagramie, które pokazały nam cały samochód z wewnątrz i od zewnątrz. 

Nowy Turbo S miał mieć swój oficjalny dzień w trakcie Salonu Samochodowego w Genewie. Niestety, obawy związane z koronawirlsem spowodowały odwołanie całego wydarzenia. Jednakże, kampania Turbo trwa, a samochód zostanie zaprezentowany już na początku tego tygodnia. 

Dziś poznaliśmy nowy zwiastun z Porsche. Widzimy na nim nieco przyciemniony widok z tyłu samochodu. Mamy na nim większe tylne skrzydło, które z pewnością będzie korzystało z technologii aktywnej aerodynamiki. 

Film na stronie internetowej Porsche pokazuje samochód pod osłoną, podkreślającą szerokie nadkola Turbo S. Osłona zakrywa wloty w tylnych nadkolach, a Porsche wciąż nie potwierdza, jaką mocą będzie dysponował nowy model. 

Plotki sugerują, że będzie to moc w okolicach 640 KM w wersji Turbo S, skierowane na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni biegów. Jeśli te informacje zostaną potwierdzone, będzie to oznaczało spory wzrost w porównaniu do modelu Turbo S z serii 991. W chwili, gdy silnik zostanie odpalony, może zostać najszybszym produkcyjnym pojazdem na świecie. Choć oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone, na koła nowego Turbo S z całą pewnością trafią opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R. Francuski producent rozwijał swoje ogumienie wspólnie z Porsche, które jest oficjalnym partnerem Michelin.

Zamiast zamartwiania się odwołaniem Genewy, Porsche postanowiło zorganizować specjalny event 3 marca o 10:10 czasu środkowoeuropejskiego. Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News