Nowa topowa KIA już dostępna w Europie! 3-litrowy Diesel, maksymalny komfort i zaskakująco niska cena [ZDJĘCIA]

Nowa topowa KIA już dostępna w Europie! 3-litrowy Diesel, maksymalny komfort i zaskakująco niska cena [ZDJĘCIA]

nowa-topowa-kia-suv

Podaj dalej

Topowa KIA przyjechała do Europy w nowym i zaskakująco tanim wydaniu. Oferuje maksymalny komfort, wygląda bardzo dobrze i nie zrujnuje domowego budżetu. Dziś ceny nowych samochodów poszybowały do góry, więc ta KIA na pewno będzie sprzedażowym budżetem. 

Ta KIA to sprzedażowy hit

kia-mohave-suv-1

Zupełnie nowa KIA Mohave pojawiła się na rynku rosyjskim. 5-metrowy SUV oferuje 3-litrowego turbodiesla, który jest stosunkowo nietypową jednostką napędową w Rosji. Koreański producent spodziewa się, że do końca tego roku sprzeda ponad 1500 samochodów i jest jeszcze bardziej optymistycznie nastawiony do roku 2022. 

7-osobowa wersja z kanapą w drugim rzędzie oferowana jest bowiem już od listopada zeszłego roku. Tę wersję można zamówić tylko z wyposażeniem Premia Plus, więc znajdziemy tu ogrzewanie wszystkich foteli, uchwyty na napoje dla siedzących z tyłu pasażerów, czy elektroniczną regulację. Samochód jest także bardzo bezpieczny, oferując kurtyny i poduszki obejmujące całą długość kabiny. 

kia-mohave-suv-1

Oprócz luksusu jest także praktyczność. Zwłaszcza w przypadku dostępu do trzeciego rzędu siedzeń. Środkowy rząd można złożyć zarówno za pomocą przycisku na oparciu, jak i zdalnie z przycisku w bagażniku. Ponadto, jego pokrywa jest w pełni zautomatyzowana i można regulować zarówno prędkość, jak i wysokość otwierania. 

Nowa oferta KIA Mohave jest wzbogacona o ograniczony mechanizm różnicowy z wyposażenia standardowego Luxe. W standardzie jest także aplikacja Kia Connect. 

kia-mohave-suv-1

Duży i mocny turbo diesel

Do dziś jedynym oferowanym silnikiem pozostaje 3-litrowy, sześciocylindrowy diesel o mocy 250 KM i 550 Nm. Przekazuje moc na wszystkie koła za pomocą 8-stopniowego automatu. Ceny zaczynają się od 4 079 900 rubli, czyli około 230 000 zł. To wyjątkowo niska cena jak na tak dużą, wyposażoną i luksusową maszynę. Topowa wersja Premium Plus będzie kosztować niewiele więcej, bo 250 000 zł. 

kia-mohave-suv-1

Za to dostajemy system audio Lexicon z 13 głośnikami i subwooferem, cyfrowy panel instrumentów i równie duży ekran multimedialny. Możesz liczyć też na zestaw kamer monitorujących całe otoczenie, a także wyświetlacz head-up, bezprzewodowe ładowanie czy 20-calowe felgi. 

I to wszystko za pieniądze, które kosztuje mniejsza i gorzej wyposażona KIA Sorento PHEV (249 000 zł w najniższej specyfikacji). Nie powinno dziwić, skąd tak duże zainteresowanie tym samochodem. 

kia-mohave-suv-1

kia-mohave-suv-1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News