Wyciekły pierwsze zdjęcia - to zupełnie nowa Skoda Slavia! Czesi wracają do tanich samochodów [GALERIA]

Wyciekły pierwsze zdjęcia - to zupełnie nowa Skoda Slavia! Czesi wracają do tanich samochodów [GALERIA]

skoda-slavia-wyciekly-zdjecia

Podaj dalej

Skoda przygotowuje się do wprowadzenia na rynek zupełnie nowego modelu, który został zauważony przez czeskich fotoreporterów. Nowy sedan segmentu B będzie prawdopodobnie nosił nazwę „Slavia”, dzieląc platformę MQB A0 z nową Fabią. 

Nowa Skoda powinna być super tania

skoda-slavia-testy-1

Według najnowszych doniesień, Skoda planuje prezentację samochodu przed końcem 2021 roku. Choć początkowo miał trafić tylko na indyjski rynek, istnieją duże szanse, że będzie to model globalny dla czeskiego producenta. Czy fakt, że Czesi stworzyli go głównie z myślą o Indiach oznacza, że będzie dużo tańszy od Fabii? Na to mają nadzieję kierowcy w Europie. 

Nazwa samochodu pojawiła się po raz pierwszy w koncepcyjnym samochodzie Skoda Slavia 2020. Był to stworzony w liczbie 1 egzemplarz dwumiejscowy, oparty na hatchbacku Scala. W przeciwieństwie do prototypu, produkcyjna Slavia będzie wersją sedan Fabii z dłuższym nadwoziem i większym bagażnikiem. Grupa VW oferuje już bardzo podobny model w Indiach – Volkswagen Virtus, który jest czterodrzwiową wersją Volkswagena Polo. 

Nowa Skoda jest testowana w Europie, ale ze względu na przeznaczenie na rynek indyjski, Slavia została zbudowana do ruchu prawostronnego. Pod względem stylistycznym samochód prezentuje najnowszy język projektowania Skody. Dzięki temu będzie wyglądał… jak większa Fabia. 

skoda-slavia-testy-1

Wygląda trochę jak Fabia, trochę jak Volkswagen

Reflektory i grill wyglądają identycznie jak w Fabii, ale linie profilu i wydłużony tył wyglądają bardzo podobnie, jak we wspomnianym Virtusie. Ale nie wykluczone, że samochody będą dzielić kilka paneli nadwozia. Wszystko wskazuje na to, że Skoda będzie zbliżona rozmiarami do swojego rodzeństwa. Choć długość Volkswagena to 4482 mm, na wymiary Skody musimy jeszcze poczekać.

Oferta silników powinna obejmować trzycylindrowy 1.0 TSI z turbodoładowaniem o mocy 95 KM lub 109 KM. Napęd na przednią oś połączony będzie z 5- lub 6-stopniowym manualem, lub opcjonalną 7-biegową DSG. Jednakże, na szczycie gamy pojawi się turbodoładowany, czterocylindrowy silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM współpracujący wyłącznie z DSG. 

skoda-slavia-testy-1

Skoda Slavia zastąpi starzejący się model Rapid w specyfikacji indyjskiej, który jest nieco innym modelem niż te przeznaczone na rynek rosyjski i chiński. Ale więcej informacji na temat nowego sedana Skody możemy spodziewać się dopiero w okolicach jego debiutu pod koniec 2021 roku.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News