Nowa Dacia Spring! Poznaliśmy ceny najtańszej Dacii w historii. Jak to jest w ogóle możliwe?

Nowa Dacia Spring! Poznaliśmy ceny najtańszej Dacii w historii. Jak to jest w ogóle możliwe?

Podaj dalej

Rekordowo tani samochód Dacia Spring już wkrótce trafi do sprzedaży. Najtańszy europejski samochód elektryczny ma zaledwie 45 KM, ale jego zasięg na jednym ładowaniu wyniesie całkiem rozsądne 220 kilometrów. Choć Dacia nie ujawniła jeszcze oficjalnych cen, pojawiły się pierwsze przecieki. Jak to w ogóle jest możliwe?

Dacia bije kolejne rekordy

dacia-spring-elektryk-cena

Najtańszy europejski samochód elektryczny już wkrótce pojawi się w europejskich salonach. Ceny nie zostały jeszcze ujawniony, ale Dacia jest przekonana, że będzie to najtańszy elektryczny samochód w Europie. Ile będzie kosztować?

Według nieoficjalnych informacji samochód w podstawowej wersji ma kosztować około 65 000 zł. Obecnie najtańszym samochodem elektrycznym jest Fiat 500e, który kosztuje ponad 110 000 zł. Dacia będzie miała zatem potężny argument aby szturmem wziąć rynek samochodów elektrycznych w Europie. 

dacia-spring-electric

Dacia Spring Electric to nic innego jak europejska odmiana chińskiego Renault K-ZE. Różnią się tylko grill i tylne światła. To naprawdę mały samochód – ma zaledwie 3,73 metra długości i 1,62 metra szerokości (bez lusterek). Promień skrętu to bardzo wygodne 4,8 metra. Do miasta, wręcz idealny. 

Wyposażenie? Nie oczekuj cudów

Standardowe wyposażenie obejmie najpotrzebniejszy centralny zamek z pilotem, tempomat oraz hamulec bezpieczeństwa. Klimatyzacja i system multimedialny będą kosztować trochę więcej. Kamera cofania? A komu jest ona potrzebna w 3-metrowym samochodzie?

Dacia Spring Electric

Dacia Spring po złożeniu tylnej kanapy okaże się być też całkiem pakownym samochodem. W takiej konfiguracji samochód pomieści aż 800 litrów i 325 kilogramów ładunku. Jej silnik jest jednak bardzo mały. Elektryk będzie produkował tylko 45 KM, a akumulator ma 26,8 kWh. 

Ceny nie są jeszcze oficjalne, ale na podstawie wszelkich przecieków, możemy oscylować, że będzie kosztować ona zaledwie 65 000 zł. To naprawdę mało biorąc pod uwagę ceny konkurencji. Czy Dacia Spring okaże się sprzedażowym hitem? Tego dowiemy się jeszcze w tym roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News