Nowa Dacia Sandero bije kolejne rekordy! Tego to nawet najstarsi Rumuni nie widzieli. Jak to w ogóle możliwe?

Nowa Dacia Sandero bije kolejne rekordy! Tego to nawet najstarsi Rumuni nie widzieli. Jak to w ogóle możliwe?

2021-dacia-sandero-0

Podaj dalej

Nowa Dacia Sandero nie przestaje zaskakiwać. Samochód nie tylko został nominowany do nagrody Car of the Year, zachwyca swoją niską ceną, czy wyposażeniem. O takim wyróżnieniu nie śnili nawet najstarsi Rumuni. Samochód w styczniu 2021 roku sprzedawał się we Francji lepiej niż… Renault Clio! 

Nowa Dacia będzie hitem także w Polsce

dacia-sandero-2021-cena-2

Dacia Sandero dostępna jest w trzech poziomach wyposażenia – Access, Essential i Comfort. Wszystkie trzy są w Wielkiej Brytanii wycenione następująco: 7995 funtów (39 600 zł), 8995 funtów (44 565 zł) i 11 595 funtów (57 440 zł). 

Standardowe wyposażenie obejmuje automatyczne reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej, 15-calowe stalowe koła, automatyczne hamowanie awaryjne. To nie wszystko – jest też 6 poduszek powietrznych, ogranicznik prędkości, elektryczne szyby, czy stacja dokująca do telefonu. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Gama silników rozpoczyna się od SCe 65 KM dla wersji wyposażenia Access i Essential. Ten ostatni jest dostępny również z silnikami TCe 90KM i TCe 100 KM. Podobnie jak najwyższy w gamie Comfort, który jako jedyny dostępny jest z automatyczną skrzynią biegów w wersji silnikowej TCe 90. 

Dacia Sandero Stepway oferowany jest z silnikami TCe 90 i TCe 100 w całej gamie. Mniejszy silnik może być sparowany z automatem w wersjach Comfort i Prestige. 

Dacia pobiła Renault – jak to możliwe?

Ale jak? To trochę tak, jakby w Czechach sprzedawało się więcej Volkswagena Golfa, niż Skody Octavii. Albo Włosi nagle przerzuciliby się z makaronów i pizzy na schabowe. Nie wspominając nawet o Niemcach, którzy Oktoberfest musieliby zamienić na piwo bezalkoholowe. A tu proszę! Rumuński producent może świętować, bowiem Francuzi przesiadają się na Dacie. 

Zastanawiałeś się, jakim cudem nowa Dacia Sandero jest AŻ TAK tania? Jej cena dosłownie zwala z nóg!

Choć najbardziej popularną marką wciąż pozostają Peugeot, Renault i Citroen, to Dacia już depcze im po piętach. Wyprzedzenie Renault Clio przez nowe Sandero jest tylko tego potwierdzeniem. 

Dacia sprzedała 11,5 tysiąca pojazdów w styczniu 2021 roku, co daje wzrost o 95%. Droższe w zakupie Renault Clio znalazło 926 nowych klientów. 

Najbardziej popularne modele | styczeń 2021:

dacia-sandero-francja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News