Nowa Dacia Duster w limitowanej edycji! Pełen wypas według Dacii to niezły kabaret [ZDJĘCIA]

Nowa Dacia Duster w limitowanej edycji! Pełen wypas według Dacii to niezły kabaret [ZDJĘCIA]

dacia-duster-extreme

Podaj dalej

Dacia Duster niedawno przeszła facelifting, a najbardziej popularny i najtańszy na rynku SUV otrzymał jeszcze specjalną wersję opartą na najbardziej ekskluzywnym wykończeniu Prestige. Podobnie jak w przypadku każdego nowego Dustera, Dacia oferuje topową wersję, która znajduje się na samym szczycie katalogu. 

Dacia Duster na wypasie

dacia-duster-extreme

Z okazji faceliftingu, Dacia przygotowała nową wersję Extreme. Model ten będzie dostępny długo po klasycznych wersjach, ponieważ pierwsze samochody po lifcie pojawią się już na dniach. Natomiast edycja specjalna dostępna będzie dopiero w 2022 roku. 

Dacia Duster bazuje na wykończeniu premium Prestige, z dodatkowym wyposażeniem. W standardzie znajdziemy w szczególności podłokietnik między przednimi fotelami. Musicie przyznać, że to niezły kabaret. Mamy 2021 rok, a Dacia potrzebuje limitowanej edycji, żeby dać ludziom podłokietnik… A to jeszcze nie wszystko. Dostaniemy też automatyczną klimę, system multimedialny Media Nav z 8-calowym wyświetlaczem. Będzie też nawigacja, łączność WI-FI i obsługa Apple CarPlay i Android Auto. 

dacia-duster-extreme

Jak widać na zdjęciach, jest też kilka zmian estetycznych. Kilka akcentów kolorystycznych nadają Dusterowi bardziej nowoczesnego wyglądu. Klienci mogą sięgnąć po wersje kolorystyczne Glacier White, Pearl Black, Cornet Grey, Iron Blue, Arizona Grey czy nawet ekskluzywny Urban Grey. Aluminiowe felgi pomalowane są na czarno. 

Cena jeszcze niewiadomą

Warto zwrócić uwagę też na obecność pomarańczowych ozdobnych wstawek na zewnątrz – szczególnie na wlocie powietrza przedniego zderzaka, obudowach lusterek, relingach dachowych i tylnej klapie. 

dacia-duster-extreme

Dacia różni się także w środku i nie zabrakło pomarańczowych akcentów. Znajdziemy je na drzwiach, konsoli środkowej czy szwach siedzeń. 

Wersja specjalna pojawi się dopiero w 2022 roku, więc Dacia nie podała jeszcze cen. Dla porównania, Duster w wykończeniu Prestige z mniej więcej podobnym poziomem wyposażenia kosztuje około 80 000 zł – w zależności od wybranego silnika. Rozszerzenie tej wersji Extreme powinno kosztować około 3000 – 4000 zł więcej, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich edycji. 

dacia-duster-extreme

Przeczytaj również