Niemcy już wiedzą, jak pozbyć się Diesla. To nie żart - rozdają ludziom samochody elektryczne... za darmo

Niemcy już wiedzą, jak pozbyć się Diesla. To nie żart - rozdają ludziom samochody elektryczne... za darmo

renault-zoe Niemcy samochody elektryczne diesel

Podaj dalej

Znacie to powiedzenie, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo? Służbowy samochód, komórka, paliwo… Jeśli jesteście fanami elektrycznych samochodów i obywatelami Niemiec, dzięki hojnym zachętom rządowym możesz otrzymać zupełnie nowe Renault Zoe, nie płacąc ani centa. Jak to możliwe? Rząd chce za wszelką cenę pozbyć się z dróg jednostek typu Diesel. A ten sposób wydaje się być wyjątkowo kuszący. 

Na co komu ten Diesel? Elektryki za darmo!

Renault Zoe

Aby zachęcić ludzi do korzystania z bardziej ekologicznych samochodów i pobudzić gospodarkę, rząd niemiecki oferuje kupującym 6000 euro rabatu na nowy samochód elektryczny. W przeciwieństwie do dotacji w Wielkiej Brytanii (3000 funtów), która jest odejmowana od ceny katalogowej, Niemcy mogą rozłożyć swoją bardziej hojną dotację na… miesięczne spłaty leasingu. 

Jedna grupa dealerska w Niemczech, Autohaus Koenig, która posiada ponad 50 salonów w całym kraju, reklamuje teraz całkowicie nowe Renault Zoe w 2-letniej dzierżawie za łączny koszt 6000 euro. Będzie to oznaczać, że przez cały okres użytkowania samochodu miesięczne rachunki będą pokrywać… niemieccy podatnicy. Według BloombergNEF, który donosi o całej historii, Autohaus Koenig miał około 150 zapytań dziennie na temat tej interesującej oferty. 

1.Renault_ZOE_główne-e1575467736609

– Gdybyśmy mieli więcej pracowników w dziale sprzedaży, kupujących byłoby jeszcze więcej – napisał w poście na Facebooku Wolfgang Huber z Autohaus Koenig. – Spodziewaliśmy się wzrostu sprzedaży dzięki dotacjom, ale skala tego przedsięwzięcia naprawdę nas zaskoczyła. 

Zoe da się lubić

Najnowsze Renault Zoe to już trzecia generacja flagowego modelu. Siedem lat od debiutu tego samochodu elektrycznego na rynku europejskim Renault ZOE prezentuje się w nowej odsłonie. Zachwyca większą wszechstronnością, wyższą jakością i nowymi technologiami. Samochód już w wersji podstawowej oferuje najwyższej klasy wyposażenie, zachowując jednocześnie przystępną cenę.

Renault Zoe

Pod względem technicznym Nowe ZOE jest bardziej ekonomiczne. Wszystko to dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh, który zapewnia zasięg do 390 kilometrów zgodnie z procedurą WLTP. Oferuje również więcej opcji ładowania dzięki możliwości korzystania z szybkich terminali prądu stałego (DC). Mocniejsza jednostka napędowa rozwija moc 100 kW (odpowiednik 135 KM). 

Nowe Renault ZOE w pełni wykorzystuje technologiczne innowacje i zapewnia dostęp online do usług Renault EASY CONNECT.

Ta rewolucyjna technologia zapewni przyszłość silnikom Diesla. Będą o około 90% czystsze!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News