Kierowco, nie wiesz kiedy zmienić opony na letnie? Eksperci radzą: "Lepiej w ogóle tego nie rób!" [WYJAŚNIAMY]

Kierowco, nie wiesz kiedy zmienić opony na letnie? Eksperci radzą: "Lepiej w ogóle tego nie rób!" [WYJAŚNIAMY]

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Podaj dalej

Nadejście wiosny to zawsze gorący okres dla kierowców – to okres, w którym w końcu możemy zmienić opony zimowe na letnie. Ale już od tej wiosny ta tendencja zacznie się zmieniać. Eksperci radzą, aby w ogóle nie zmieniać opon. Można na tym zyskać sporo pieniędzy, ale też poprawić bezpieczeństwo i oszczędzić czas. 

Opony letnie czy zimowe – kiedy zmienić?

Opony zimowe, czy opony letnie? Kiedy je zmienić? Do jakiego wulkanizatora pojechać? Wymiana opon zawsze wiąże się z niepotrzebnym stresem, czasem i kosztami. A co, jeśli w ogóle nie musiałbyś zmieniać opon i jeździć na tym samym komplecie przez cały rok? To nie tylko możliwe, ale też opłacalne. Sprawdź TUTAJ. 

Eksperci podają, że w najbliższych latach opony całoroczne będą zyskiwać swój udział w rynku. Nie możemy jednak mylić ich z oponami wielosezonowymi. Te już dawno odeszły do lamusa, a dzisiejsze ogumienie nie ma z nim nic wspólnego. Opony całoroczne przygotowane przez producentów to bowiem produkt stworzony z myślą o codziennym kierowcy takim jak ty, czy ja. 

Ogumienie całoroczne, takie jak Michelin CrossClimate+ ma bowiem wszystkie niezbędne atesty opony zimowej, choć tak naprawdę jest oponą letnią. Co to dokładnie oznacza? Że możemy legalnie korzystać z niej nawet w krajach, w których istnieje obowiązek jazdy na oponach zimowych. To m. in. Austria, Francja, czy Włochy. Jeśli więc wybieracie się w Alpy na narty, te opony również dadzą sobie radę.

Idealne na codzień

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Ale zostały one stworzone z myślą nie o górskich wycieczkach, a codziennej jeździe po mieście. Jak często udajecie się na narty? Przez ponad 90% czasu jeździmy po mieście, czy drogach szybkiego ruchu. A te – nawet w zimie – są zazwyczaj suche i w dobrej kondycji. Co więcej, decydując się na opony całoroczne nie musimy martwić się tym, jaka jutro czy za tydzień będzie pogoda. Te opony poradzą sobie nawet przy dużych wahaniach temperaturowych, czy pogodowych. Nigdy więcej nie popełnicie więc błędu w postaci spóźnienia się z założeniem zimówek, czy przedwczesnej zmiany na letnie. 

Jeśli zaś chodzi o opony całoroczne, najlepiej sprzedającym się produktem z tej gamy w Europie jest Michelin CrossClimate+. To opona opracowana z myślą o najwyższym i długotrwałym bezpieczeństwie oraz bardzo dużej trwałości, niezależnie od pogody.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Jakie dokładnie niesie za sobą korzyści? 

• Całoroczna opona osobowa zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa w każdą pogodę
• Doskonała przyczepność na suchej i mokrej drodze
• Certyfikowana do eksploatacji w warunkach zimowych w zakresie bezpieczeństwa i trakcji na śniegu (3PMSF)
• Bardzo wysoka trwałość: długotrwałe osiągi i duży przebieg

To wszystko nie byłoby możliwe bez zastosowania najnowszej technologii. Specjalne, sztywne klocki bieżnika ze sfazowanymi krawędziami optymalizują przyczepność i skuteczność hamowania na suchej drodze. Jednocześnie, innowacyjna, zapewniająca bardzo dobrą przyczepność mieszanka, poprawia elastyczność i przyczepność opon na mokrej drodze w każdej temperaturze. Kierowcy i pasażerowie mogą być pewni, że zawsze bezpiecznie i komfortowo dojadą do celu. 

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Opony bezpieczne przez cały rok

Wzór bieżnika w kształcie litery V oraz samoblokujące się, trójwymiarowe lamele opon Michelin zapewniają maksymalną trakcję i skuteczność hamowania na śniegu przez cały okres eksploatacji opon. Opony te doskonale poradzą sobie w okresie zimowym – są certyfikowane do eksploatacji na śniegu (3PMSF). 

Duża sztywność rzeźby bieżnika zwiększa jego trwałość. Na całorocznych oponach Michelin CrossClimate+ dedykowanych do aut osobowych można uzyskać o +28% dłuższy przebieg, a tym samym korzystać z tego samego kompletu jeden rok dłużej. 

Opony, w których zastosowano najnowocześniejsze technologie EverGrip firmy Michelin, mają lamele w kształcie kropli wody i o pełnej głębokości oraz są wykonane ze specjalnej mieszanki z krzemionką, co zapewnia bardzo dobry poziom bezpieczeństwa i długotrwałe osiągi przez cały okres eksploatacji opon. To właśnie te cechy wyróżniają oponę MICHELIN CrossClimate + na tle innych produktów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News