Najpotężniejszy SUV świata dostanie jeszcze więcej mocy! Te liczby są wręcz nieprzyzwoite

Najpotężniejszy SUV świata dostanie jeszcze więcej mocy! Te liczby są wręcz nieprzyzwoite

Podaj dalej

Najmocniejszy SUV na świecie otrzyma jeszcze więcej mocy! Dodge Durango Hellcat został zaprezentowany dopiero w lipcu, ale tunerzy nie zamierzają czekać z wprowadzaniem swoich poprawek. W końcu te „marne” 710 KM to tylko niewiele więcej niż wytwarza Lamborghini Aventador… 

Jeszcze mocniejsze SRT

suv-dodge-durango-hennessey-2

Najpotężniejszy SUV świata zostanie stuningowany przez amerykańską firmę Hennessey. Samochód otrzyma ulepszenie o nazwie HPE1000 i będzie ono polegało głównie na modyfikacjach turbosprężarki. Wiecie jak to bywa z tą firmą – więcej mocy, większy moment obrotowy i kosmiczne, przerażające wręcz liczby. 

Pakiet doładowania firmy Hennessey zapewni Durango Hellcat moc 1012 KM i moment obrotowy w wysokości 1314 Nm. To pozwoli SUV-owi rozpędzić się do pierwszej „setki” w zaledwie 2,6 sekundy. To liczby do dziś zarezerwowane tylko dla najmocniejszych supersamochodów. A mówimy przecież o ogromnym, masywnym SUV-ie.

Wszystkie te informacje pochodzą z portalu Mopar Insiders, który potwierdził również, że zestaw Hennessey będzie zawierał wiele innych ulepszeń. Chodzi tu m. in. O system High-Flow Air Induction, ulepszenie pompy, długie złącza rurowe ze stali nierdzewnej i kilka znaczków HPE1000, ponieważ, coż… HENNESSEY! 

Dodge Durango

Ameryka, Ameryka…

Cena tego zestawu nie została jeszcze potwierdzona, ale amerykański tuner już pali się do tego, aby przekształcić Durango w potwora z piekła rodem. 

Dodge Durango to jeden z dwóch SUV-ów w ofercie amerykańskiej marki. Konstrukcyjnie spokrewniony jest z Jeepem Grand Cherokee, jednak jest mocniej nastawiony na jazdę szosową. 6 lat po pierwszym liftingu i 10 lat po rozpoczęciu produkcji tej generacji modelu, producent zafundował Durango kolejne zmiany. Dodge Durango SRT Hellcat ma również o 3 KM więcej od Jeepa Grand Cherokee Trackhawk.

Volkswagen Passat B5 i śmiertelnie poważne pokazy kaskaderskie. Nic lepszego dziś nie zobaczycie! [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News