Miss Polonia spróbuje swoich sił w rajdach! Wskoczy za kierownicę Dacii Duster z silnikiem Diesla

Miss Polonia spróbuje swoich sił w rajdach! Wskoczy za kierownicę Dacii Duster z silnikiem Diesla

marcelina-zawadzka rajdy dacia duster diesel

Podaj dalej

Marcelina Zawadzka, Miss Polonia 2011, spróbuje swoich sił w Rajdzie Baja Szczecinek. Znana prezenterka telewizyjna odpowiedziała na zaproszenie Krzysztofa Hołowczyca, który zbudował na tę imprezę prawdziwy dream team. Pilotem Marceliny będzie bowiem znany kucharz Pascal Brodnicki, który w sezonie 2019 był triumfatorem cyklu Dacia Duster Cup.

Dziś już mogę Wam zdradzić supernews!!!Na moje zaproszenie i zespołu Hołowczyc Racing w rajdzie Baja Szczecinek…

Gepostet von Krzysztof Hołowczyc am Donnerstag, 16. Juli 2020

Rajdowa Miss Polonia

Zaproszenie Hołka dla Marceliny Zawadzkiej nie było przypadkowe. Popularna prezenterka ma już na swoim koncie starty w rajdach. W tym roku wystartowała m. in. w słynnym maratonie Africa Eco Race 2020. Cztery lata temu rywalizowała na trasach Columna Medica Baja Poland.

marcelina-zawadzka-rajdy

Rajd Baja Szczecinek będzie pierwszą rundą Dacia Duster Motrio Cup 2020. Na starcie pojawi się aż osiem pucharowych Dacii Duster, które powalczą także o zwycięstwo w klasie T2. Na ten moment nie wiemy, czy start Marceliny Zawadzkiej w pierwszej rundzie będzie jednorazowy. A może zobaczymy Miss Polonia także na kolejnych rundach pucharu?

Duster z silnikiem Diesla

Rajdowa Dacia oparta jest na nowym Dusterze, modelu 2018/2019. Rajdówki zostały zbudowane na bazie seryjnych aut z silnikami 1.5 dCi i startują w grupie S2, w której są dopuszczone ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów.

Krzysztof Hołowczyc: Specjalnie zaprojektowane zawieszenie holenderskiej firmy Reiger Suspension sprawia, że Dacia Duster Cup ma doskonałe właściwości trakcyjne. Do tego lekka konstrukcja i świetnie wyważone nadwozie. To w połączeniu z silnikiem Diesla o mocy podwyższonej do 130 KM i momencie obrotowym 280 Nm tworzy auto, które jest w stanie na rajdowych trasach konkurować z samochodami o znacznie wyższej mocy.

pascal brodnicki, dacia duster elf cup

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News