Maybach będzie sprzedawał okulary przeciwsłoneczne. Ich cena dosłownie zwali cię z nóg [ZDJĘCIA]

Maybach będzie sprzedawał okulary przeciwsłoneczne. Ich cena dosłownie zwali cię z nóg [ZDJĘCIA]

maybach-okulary

Podaj dalej

Gorden Wagener, główny projektant Mercedesa, to człowiek o wiem talentach. Tym razem postanowił skierować je na nowy projekt niezwiązany z motoryzacją, ale we współpracy z Maybach Icons of Luxury. 

Maybach pokazał swoje pierwsze okulary

maybach-okulary

Wagener zaprojektował raczej futurystycznie wyglądające okulary przeciwsłoneczne. Nazwane The Creator są wykonane z fantazyjnych, egzotycznych materiałów, takich jak tytan, platyna, złoto i róg azjatyckich bawołów wodnych. 

– Okulary The Creator, opracowane w ścisłej współpracy z ikonami luksusu Maybach, łączą kunszt na najwyższym poziomie z ekskluzywnymi, zrównoważonymi materiałami – powiedział Wagner. – Projekt łączy techniczną precyzję i luksusową jakość. 

maybach-okulary

Choć użycie kilku pierwszych materiałów nie wymaga wyjaśnienia, rogi bawoła wodnego zostały dostarczone przez firmę IVKO, która współpracuje z tym materiałem od 1978 roku. Powszechnie spotykane w społecznościach rolniczych, azjatyckie bawoły wodne są zwierzętami pociągowymi, które są czczone w lokalnych społecznościach. Na szczęście zwierząt nie zabija się dla ich rogów, a im starsze, tym piękniejsze i cenniejsze są ich rogi.

Luksusowo i nietanio!

Rogi mogą być różnych kolorów, a okulary będą oferowane w 10 wersjach kolorystycznych. Jeśli wybierzesz bursztyn, okulary zostaną dostarczone ze złotymi lustrzanymi soczewkami. Z kolei w matowej czerni bedą ciemnoszare, natomiast w kremowo-zielonej otrzymają zielony gradient. Wszystkie elementy pokryte są 22-karatowym złotem. 

maybach-okulary

Modele z różowego złota mogą być wyposażone w matowy czarny naturalny róg z szarymi gradualnymi soczewkami lub kremową oprawką z soczewkami w kolorze różowego złota. 

Ogólny kształt szkieł ma nawiązywać do pojazdów marki Maybach. Mają zaokrąglone rogi i płynną estetykę, która według Mercedesa jest „symbolem najbardziej ekskluzywnych modeli”. Natomiast część okularów pokryta złotem lub platyną nawiązuje do grilla samochodu. 

maybach-okulary

– Luksus zawsze był naszą duszą – i stale to rozwijamy. The Creator uosabia nasz sposób na luksus i pragnienie piękna oraz niezwykłości poza samochodem. Symbolizuje także innowacyjność marki – wyjaśnia Wagner. 

Dostępne od lata 2022 roku okulary będą sprzedawane u autoryzowanych sprzedawców Maybach Icons of Luxury. Ich cena wyniesie od 12 300 zł do nawet 15 300 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News