Masz silnik 1.5 TSI? Teraz możesz samodzielnie podkręcić jego moc! Nie uwierzysz, ile z niego wyciśniesz

Masz silnik 1.5 TSI? Teraz możesz samodzielnie podkręcić jego moc! Nie uwierzysz, ile z niego wyciśniesz

skoda-volkswagen-1-5-tsi

Podaj dalej

Niemiecka firma ABT Sportsline słynąca z modyfikacji pojazdów Grupy VW zazwyczaj przenosi już niesamowicie szybkie maszyny na znacznie wyższy poziom. Tym razem jednak tuner zwrócił uwagę na popularny silnik 1.5 TSI, który pracuje pod maską wielu kompaktów i SUV-ów w ramach Grupy VW. 

Tuner ABT z mocą dla 1.5 TSI

skoda-volkswagen-1-5-tsi-abt-tuning

1,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy TSI znajdziemy w takich samochodach jak: Audi A3, Volkswagen Golf 8, SEAT Leon 4, Skoda Karoq i Octavia, a także wielu, wielu innych. Jednostka posiada takie technologie jak wyłączanie cylindrów, czy mild hybrid. Nowy pakiet sterowania silnikiem od ABT Sportsline zwiększa moc silnika aż o 27%. 

Czterocylindrowy silnik w standardzie generuje moc 150 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Dzięki nowej jednostce AEC Power dane techniczne podskoczą do 190 KM i 290 Nm. Co ciekawe, pakiet mogą zainstalować samodzielnie właściciele pojazdów. 

Na pierwszy rzut oka wzrost wartości momentu obrotowego może nie wydawać się zbyt imponujący. Wszystko to z myślą o skrzyni DSG, dla której wartość powyżej 300 Nm w tych samochodach mogłaby być sporym wyzwaniem. Produkt ABT oferuje bardziej rozsądne i wydajne wrażenia z działania. 

volkswagen-1-5-tsi-abt-tuning

Nie będzie tanio

ABT Sportsline zapobiegło kondensacji wewnątrz urządzenia o nazwie AEC Power dzięki wodoodpornym przewodom połączeniowym i membranie Gore-Tex, a także hermetycznej wtyczce i klejonej obudowie. Niemiecka firma dodaje, że produkt jest wodoodporny i pyłoszczelny zgodnie z normami IP67.

Firma dodaje, że stworzyła pakiet bez dążenia do przekroczenia granic silnika 1.5 TSI. AbT Sportsline opisuje dodatek AEC Power jako produkt korzystny cenowo. Firma dbając o ochronę silnika zastosowała system uniemożliwiający uruchomienie pełnej mocy przed rozgrzaniem silnika.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Co więcej, pakiet powinien także zmniejszyć zużycie paliwa podczas spokojnej jazdy. Większa moc ułatwi jazdę na wysokich biegach, a pakiet można zastosować łącznie w 26 pojazdach. Część z nich to modele ze starej, a część z nowej generacji Grupy VW. Pakiet od ABT ma być dostępny w pierwszej połowie 2021 roku, a jego cena wyniesie około 999 euro (4500 zł). 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News