Masz pusto w zbiorniku LPG? Z tankowaniem wstrzymaj się do środy - nie pożałujesz! [WYJAŚNIAMY]

Masz pusto w zbiorniku LPG? Z tankowaniem wstrzymaj się do środy - nie pożałujesz! [WYJAŚNIAMY]

Podaj dalej

Kierowcy w ostatnich tygodniach przeżywają dość ciężkie chwile na stacjach benzynowych… Paliwo osiąga niewyobrażalne sumy, a w większości miast za litr bezołowiowej czy Diesla musimy zapłacić już ponad 5 złotych. Kierowcy jeżdżący na LPG wciąż cieszą się z niskich cen autogazu, jednak od środy na stacjach będzie jeszcze taniej.

Tańsze LPG na stacjach paliw

zbiornik gazu LPG

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

LPG to niezmiennie najtańsze paliwo na rynku i nawet delikatnie zwiększone spalanie z nawiązką rekompensuje ceny „tradycyjnych” paliw. Autogaz będzie jednak dużo tańszy od najbliższej środy. Dlaczego?

Wszystko za sprawą zmiany rodzaju autogazu, jaki występuje na wszystkich stacjach benzynowych w Polsce. Zgodnie z przepisami stacje od 1 grudnia do 31 marca muszą wyposażyć się w LPG o zwiększonej zawartości propanu. To najdroższy składnik autogazu, więc od 31 marca, gdy wrócimy do „letniego” autogazu, ceny z automatu powinny spaść.

Co ma wspólnego propan z zimowymi warunkami? Jego zwiększona ilość w autogazie jest potrzebna do tego, aby skutecznie podawać gaz przez instalację samochodu. Podobnie jak w przypadku benzyny bezołowiowej, czy paliwa typu Diesel, również LPG narażone jest na więcej kłopotów w zimowych warunkach.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

lpg samochod na gaz

Chcesz tankować? Poczekaj

Na szczęście zima odchodzi już w niepamięć, a minusowe temperatury przez najbliższych kilka miesięcy będą tylko smutnym wspomnieniem zimy.

Jeśli więc macie pusto w baku i zamierzacie tankować, wstrzymajcie się do środy 31 marca. Wtedy, gdy podjedziecie na najbliższą stację paliw, powinna czekać na was miła niespodzianka w postaci niższych cen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News