Magiczny trik, który uwalnia dodatkową prędkość maksymalną. Działa tylko w jednym aucie

Magiczny trik, który uwalnia dodatkową prędkość maksymalną. Działa tylko w jednym aucie

prędkość

Podaj dalej

Prędkość maksymalna to często wartość, którą najchętniej porównujemy spoglądając na nasze samochody. Ten konkretny model miał jednak magiczny trik, dzięki któremu można było ominąć fabryczne ograniczenie do 272 km/h. Jak?

Dodatkowa prędkość

lotus-carlton-prędkość-maksymalna-trik

Lotus Carlton to niezwykle szybki samochód. Porównując go z modelami Porsche 911 Turbo, czy Ferrari 348 ze swojej epoki, mógł za nimi nadążać. Czterodrzwiowy brytyjskie sedan ponoć był tak szybki, że mógł mierzyć się jak równy z równym z Ferrari Testarossa. 

Jest jednak sposób, aby ten samochód był jeszcze szybszy. 

Prędkość maksymalna Lotus Carltona jest ograniczona fabrycznie do 272 km/h, ale istnieje sposób na ominięcie. Jest on niezwykle prosty. 

lotus-carlton-prędkość-maksymalna

Wszystko, co trzeba zrobić, aby uwolnić dodatkową prędkość maksymalną, to osiągnąć maksymalne obroty na piątym biegu, a następnie wrzucić szóstkę.  To odblokowuje nową prędkość maksymalną w wysokości… 304 km/h. 

Super sedan

To bardzo dobry wynik nawet na dzisiejsze standardy, a mówimy przecież o sedanie z lat 90. To całkiem niewiarygodne. Dodatkowa prędkość oznacza, że Lotus jest bardzo bliski Porsche 993 911 GT1, które rozwijało 305 km/h. 

Damulka na rowerze wpakowała na środek ruchliwego skrzyżowania. Jej nieznajomość przepisów rozbawiła wszystkich

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News