Kupujesz olej silnikowy w tych miejscach? Absolutnie tego nie rób - uszkodzisz swój silnik!

Kupujesz olej silnikowy w tych miejscach? Absolutnie tego nie rób - uszkodzisz swój silnik!

diesel olej silnikowy

Podaj dalej

Nowoczesne silniki są niezwykle skomplikowane, dlatego to jaki olej silnikowy wlejemy do swojego samochodu ma ogromne znaczenie. Pomijając już fakt doboru lepkości, producenta, czy interwału wymian, musimy przestrzegać jeszcze jednej kluczowej zasady – miejsca zakupu. 

Gdzie kupić olej silnikowy?

diesel silnik olej

Olej silnikowy do silników benzynowych i typu Diesel to bardzo ważny, jeśli nie kluczowy element dla jego żywotności. Kierowcy korzystający z najlepszych produktów i wymieniający regularnie swój olej silnikowy, cieszą się z długiej żywotności jednostek i bezproblemowych podróży. 

Niestety, ale rynek pełny jest nieuczciwych dostawców. Jeśli trafimy na wadliwy, stary olej silnikowy, może mieć to fatalny wpływ na nasz silnik. Na co musimy więc zwrócić uwagę? 

Jeśli wkrótce będziecie kupować olej silnikowy do waszego silnika, zróbcie to w znanych i sprawdzonych hurtowniach takich jak Inter Cars czy Petrostar. Wielu kierowców szukając oszczędności wybiera zakupy na allegro czy OLX. 

Absolutnie tego nie rób!

olej silnik diesel

Niestety, ale to najgorszy możliwy sposób zakupu oleju silnikowego. Nie mamy żadnej gwarancji, że kupimy a) świeży olej i b) oryginalny olej. Wielu nieuczciwych sprzedawców leje byle co do butelek po olejach renomowanych firm i wciska ten kit nieświadomym klientom. Naprawdę, aby oszczędzić te 10 czy 20 złotych i zrujnować sobie silnik wlewając do niego dziadostwo – to nie ma żadnego sensu. 

Jeśli nie chcecie bawić się z hurtowniami, są też inne sposoby. Na oficjalnych stronach internetowych każdego producenta powinniście znaleźć adresy autoryzowanych sklepów. Wystarczy znaleźć najbliższy, podjechać i zrobić zakupy. 

olej silnik diesel

To najprostszy sposób

Jeśli nie chce się wam w to bawić, możecie też poprosić swojego mechanika o zrobienie zakupów. Dobre warsztaty mają podpisane umowy z oficjalnymi dostawcami, którzy dostarczają części i oleje codziennie. Będzie to kosztować dokładnie tyle samo, a będziecie mieć pewność, że w waszym silniku znajduje się porządny, oryginalny olej silnikowy. 

Kupno oleju silnikowego na OLX czy allegro to stąpanie po bardzo cienkim lodzie. Absolutnie tego unikajcie, bo oszczędności tego typu po prostu nie są tego warte. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News