Korzystanie z Google Maps może być dużo, dużo prostsze. Wystarczy, że włączysz tę jedną funkcję!

Korzystanie z Google Maps może być dużo, dużo prostsze. Wystarczy, że włączysz tę jedną funkcję!

aplikacja z przejazdami przejazdy warszawa

Podaj dalej

Choć Google Maps to bardzo przejrzysta i łatwa w użyciu aplikacja, istnieje wiele funkcji, o których kierowcy nie mają pojęcia. Jedną z nich jest wykorzystanie Asystenta Google do włączenia i sterowania nawigacją Google Maps. 

Asystent + Google Maps

Dla użytkowników Androida Asystent Google może być czymś bardziej oczywistym, ale możemy z niego korzystać także na urządzeniach Apple. Choć wbudowanym wirtualnym asystentem na iPhone jest Siri, to Asystent Google już dziś oferuje „rozmowy” w języku polskim. 

Zarówno użytkownicy Androida jak i urządzeń z system iOS mogą korzystać z Asystenta Google do nawigowania w Google Maps. Podczas korzystania z nawigacji w samochodzie ważne jest, aby jak najmniej odrywać wzrok od drogi. To sprawia, że funkcja „OK Google” jest bardzo przydatna. 

Asystent Google w trybie nawigacji to ten sam asystent, którego możesz używać do wszelkich innych działań. Nie ogranicza się tylko do zapytań związanych z podróżami. Oto kilka poleceń, które mogą być szczególnie przydatne podczas jazdy: 

„Wyślij SMS-a do mamy”.
„Stacje benzynowe w pobliżu.”
„Jaki jest ruch na drodze?”
„Unikaj opłat.”
„Wycisz wskazówki głosowe.”

Jak go włączyć?

Aby włączyć asystenta, musisz najpierw odpalić aplikację Google Maps na swoim iPhonie lub iPadzie. Na ekranie głównym stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu. Następnie wybierz „Ustawienia” z menu podręcznego. W ustawieniach przejdź do Asystenta Google. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś asystenta, telefon poprosi cię teraz o pobranie aplikacji. 

Na samym końcu wyskakujące okienko poprosi o dostęp do mikrofonu i gotowe! Teraz gdy będziesz prowadził samochód z nawigacją Google Maps wystarczy powiedzieć „OK Google” aby użyć asystenta. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News