Kompletnie zdewastowali Porsche 911 GT3 RS i zamiast je ukraść, zostawili na środku drogi

Kompletnie zdewastowali Porsche 911 GT3 RS i zamiast je ukraść, zostawili na środku drogi

Podaj dalej

W miniony weekend protestujący przeciwko śmierci George’a Floyda wyszli na ulice Los Angeles, a także dziesiątek innych miast w całych Stanach Zjednoczonych. Niestety, oprócz włamań do sklepów i licznych kradzieży, protestujący zdewastowali także to piękne Porsche 911 GT3 RS. 

Sytuacja w USA wymyka się spod kontroli?

Na poniższym wideo YouTubera motoryzacyjnego i fotografa obserwujemy całe szokujące zdarzenia z Miasta Aniołów. 

Zdecydowana większość materiału poświęcona jest kradzieżom i włamaniom do sklepów. W pewnym momencie rabusie przebijają szkolne okna, kradnąc wiele drogocennych przedmiotów ze sklepu modowego Alexander McQueen. 

Dla wielu entuzjastów motoryzacji najbardziej bolesne jest jednak kompletne zdewastowanie czarnego Porsche 911 GT3 RS. 

Szokująca dewastacja Porsche

Historia tego, w jaki sposób Porsche zostało zdewastowane, nie jest do końca jasna. Wyraźnie widać jednak, że samochód do niczego się już nie nadaje. Dach jest zapadnięty prze ludzi, którzy musieli po nim skakać. Ponadto, rozbita została tylna szyba, boczne okna, a auto zostało oznaczone pomarańczowym graffiti. Drzwi pasażera są otwarte, a światła awaryjne migają. 

Szokujący jest widok 911 pozostawionego w ten sposób. Zaskakujące jest również to, że protestujący nie ukradli go i po prostu zostawili go na środku drogi. W pewnym momencie klipu słychać, że w samochodzie nie ma kluczyka. Może to oznaczać, że właściciel uciekł z kluczem, aby nikt nie mógł ukraść samochodu. 

Czarne modele GT3 RS generacji 997.1 są bardzo rzadkie. Nie mamy jednak całkowitej pewności, że model ten to GT3 RS. Z jednej strony brakuje jasnopomarańczowej grafiki i przedniego splittera, ale są za to tylne skrzydło i czarne błyszczące koła oraz żółte zaciski hamulcowe charakterystyczne dla tego samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News